Перейти до вмісту

Вогнем у зоні відчуження пройдено приблизно 3,5 тис. га та завдано шкоди на десятки мільйонів гривень

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

11 квітня 2020

10 квітня в режимі онлайн відбувся брифінг т.в.о Голови ДАЗВ Катерини Павлової, під час якого представників ЗМІ було поінформувано про поточну ситуацію з пожежами в екосистемах Чорнобильської зони відчуження.

Катерина Павлова наголосила, що для попередження та ліквідації пожежі вживались і вживаються усі необхідні заходи, але, як виявилось, цього недостатньо: «Чорнобильська зона була не готова до масштабної пожежі. Деякі осередки займання в зоні відчуження розташовані в таких місцях, де немає під'їзду, а відповідно й можливості підвезти техніку. На розвиток необхідної протипожежної інфраструктури знадобиться декілька років, але ми повинні здійснювати першочергові заходи вже сьогодні, бо попереду сезон небезпечної спеки».

Попри всі зусилля вогнеборців, зоні відчуження завдано великих збитків. За офіційними даними Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж станом на 8 квітня вогнем пройдено приблизно 3,5 тис. гектарів землі, проте назвати точну цифру через велике задимлення поки неможливо.

Наразі ДАЗВ, профільні міністерства та Кабмін працюють над підрахуванням грошових збитків. За попередніми даними сума сягає десятків мільйонів гривень.

Також, під час брифінгу Катерина Павлова прокоментувала декілька причин виникнення пожеж у зоні відчуження.

До основних причин належать: перша - вогонь «прийшов» у зону відчуження з Житомирської області зі сторони Древлянського заповідника, друга - на території зони розташовані лінії електропередач, від замикання яких могла виникнути іскра, що й призвела до легкого займання сухої трави, третя – навмисні підпали, адже були зафіксовані осередки пожежі, які були далеко одне від одного.

Джерело: Державне агентство України з управління зоною відчуження