Перейти до вмісту

У Чорнобильському заповіднику в рамках унікального експерименту висадили магнолії та інші рідкісні й реліктові рослини

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

23 жовтня 2019

У рамках наукового експерименту в лівобережній частині зони відчуження фахівці Чорнобильського заповідника, Ботанічного саду імені Олександра Фоміна та ДСП «Північна Пуща» створили інтродукційну ділянку рідкісних та реліктових рослин для вивчення їх стійкості до радіаційного забруднення. На цій території було висаджено магнолію, сосну кримську, рододендрон, гінкго дволопатеве та інші.

Фахівці, наприклад, звертають увагу на посадку метасеквої гліптостробоїдної, яка довгий час вважалась зниклою, поки її не знайшли у вигляді скам’янілих останків на острові Хоккайдо. У 1941 році було знайдено і живі дерева у гірських масивах Китаю. Сьогодні ж ця рослина відома як садово-паркова культура.

«У світі зберігається тенденція зникнення рідкісних рослин в природних ареалах. Саме тому ми зважилися на цей унікальний експеримент на території найбільшого в Україні природного резервату. А враховуючи особливості Чорнобильського заповідника – це буде ексклюзивний науково-дослідний проєкт, що не має аналогів у світі», – наголосили у Заповіднику.

Після того, як рослини адаптуються до нових умов, науковці проведуть низку досліджень їх анатомічних, біохімічних та інших властивостей. Також планується збільшення кількості і видів рослин на ділянці та створення оглядового майданчика рідкісних рослин-інтродуцентів для відвідувачів Чорнобильського заповідника.

Джерело: Державне агентство України з управління зоною відчуження