Український фільм вперше номіновано на нагороду Європейської Кіноакадемії

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

17 червня 2013


Сцена міжнародного фестивалю у Локарно, на якому фільм здобув приз «Срібний леопард»

Фільм Мирослава Слабошпицького «Ядерні відходи» потрапив до числа номінантів на приз Європейської кіноакадемії (EFA) в категорії кращий короткометражний фільм 2013 року. Це перший в історії український кінофільм, номінований на Європейський кіноприз з моменту створення академії в 1988 році.

Як повідомляє сайт фестивалю, «журі високо оцінило сильне авторське висловлювання і порівняння поводження з радіоактивними відходами і „викинутими“ людськими життями». Досі українські кінострічки жодного разу не потрапляли в число претендентів. Знятий у Чорнобилі 24-хвилинний фільм Мирослава Слабошпицького було номіновано на кінофестивалі в Грімстаді (Норвегія), що завершився вночі 16 червня. Цей кінофестиваль разом із Берлінале, Роттердамом, Локарно, Венецією та іншими входить до 15 міжнародних кінофестивалів, акредитованих Європейською Кіноакадемією для висунення фільмів на здобуття нагороди EFA.

Серед 15 стрічок, з якими «Ядерні відходи» змагатимуться за приз, — російська короткометражка «Лист» Сергія Лозниці, що виграла номінацію на кінофестивалі у Кракові. На рахунку фільму «Ядерні відходи» вже кілька престижних нагород, серед яких «Срібний леопард» МКФ у Локарно, Гран-прі кінофестивалю країн СНД і Балтії «Кіношок», «Золота медаль Белграда». Чи привезе Мирослав Слабошпицький в Україну статуетку за «Кращий європейський короткометражний фільм 2013 року», стане відомо на церемонії нагородження Кіноакадемії, що відбудеться в Берліні у грудні 2013 року. «Ядерні відходи» — камерна історія про чоловіка і жінку, які працюють у зоні відчуження.

Фільм входить до складу альманаху «Україна, гудбай» (кінокомпанія ArthouseTraffic), що стартував у листопаді минулого року в кінотеатрах України. Найближчим часом фільм можна буде побачити в національному конкурсі Одеського міжнародного кінофестивалю.

Європейська академія була заснована 1988 року в Берліні з ініціативи європейських кінорежисерів для просування європейського кінематографу у світі. Академія відома своєю щорічною премією «Європейський кіноприз». Нагороди роздаються в більше 10 категоріях, найважливішою серед яких є Найкращий європейський фільм або Фільм року (Best European Film / Film of the year). Усі нагороди стосуються виключно Європейських фільмів, режисерів, акторів і т. д. Через те цю нагороду інколи називають Європейським Оскаром чи Єврооскаром.

Джерело[ред.]

Тексти сайту RegioNews можна поширювати нa умовах ліцензії CC-BY-SA-3.0.