Відомство Табачника "випробовує" скандальні підручники на школярах

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

2 жовтня 2013

Скандальні підручники для школярів 1,2 та 5 класу, які використовуються у навчальному процесі, зараз проходять апробацію. Про це в коментарі "Українській правді. Життя" повідомила начальник відділу науково-методичного забезпечення змісту загальної середньої освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Галина Древаль.

"Зараз всі підручники абсолютно всі проходять апробацію у школах. Зараз у школах немає підручників затверджених, які використовуються. Вони після апробації ще будуть доопрацьовуватись", - повідомила Древаль.

Це пов’язано з набуттям чинності нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, прийнятий у листопаді 2011 року.

Вона також розповіла, що помилки, які трапляються у підручниках, опинились у них з вини коректорів.

Водночас, Древаль не змогла дати відповідь на питання, чому в підручниках не відображена міська тематика, хоча 70% українців мешкають у місті.

"У нас навіть такого питання не виникало! Це на розсуд автора", - сказала вона про співвідношення міської і сільської тематики у підручниках.

"Коли створили державний стандарт, у нас був наказ Міністерства на Всеукраїнський конкурс підручника. Ми правда хотіли, дуже хотіли, щоб у нас були нові підручники до нового державного стандарту, нові підходи, нова методика. Тоді вирішили, що хай тоді буде спочатку концепція, як бачить автор той свій підручник, що він закладав в цей підручник, а потім до концепції він би зробив свій підручник. До Всеукраїнського конкурсу у нас була Предметна комісія, яка складалась із семи осіб - психологів, вчителів-практиків, методистів, науковців", - пояснила Древаль процедуру появи підручника.

Після перемоги концепції певного підручника, експерти оцінювали, наскільки підручник її реалізував.

"Потім колегіально розглядаються ці експертизи на Комісії з педагогіки та методики. Я вам хочу сказати, що ні один підручник не пройшов з першого разу. Доопрацьовують, іноді буває раз, іноді два", - додала Древаль.

Раніше ці підручники для 1,2 та 5 класу розкритикували за помилки та незрозумілість поданого школярам навчального матеріалу. Зокрема, у підручнику для школярів першого класу тернопільські вчителі знайшли 153 помилки на 149 сторінках. Помилки досить різні – від граматичних до математичних ляпів.

Нагадаємо, це вже не перший скандал, який виникає через незрозумілу політику МОН щодо створення та закупівлі підручників. Наприклад, у серпні Міносвіти уклало низку угод на видання підручників на загальну суму 85,93 млн грн, серед яких найдорожчими виявилися підручники з польської та української мов - 600 грн за примірник.

Згодом у відомстві Табачника високу вартість підручників пояснили "технічною помилкою".

Джерела[ред.]