Вікіпедія разом із іншими проектами Вікімедіа взяла рубіж у 500 мільйонів відвідувачів на місяць

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

25 квітня 2013

Coding Shots Annual Plan high res-5 - retouch for WMF annual report 2010-11.jpg

Незважаючи на критику та переслідування владою в окремих країнах онлайн-енциклопедія Вікіпедія залишається найпопулярнішим мережевим майданчиком такого роду, не в останню чергу завдяки своїй безкоштовності для користувачів та охопленням безлічі цікавих тем.

Про це свідчать і свіжі дані comScore Media Metrix, згідно з якими кількість унікальних відвідувачів сайту Wikipedia і деяких інших ресурсів, підзвітних Wikimedia Foundation (включаючи Wikibooks, Wikinews і Wikimedia Commons) минулого місяця перевищила знакову позначку в півмільярда.

У березні 2013 року вищеназвані сайти відвідали в цілому 517 000 000 унікальних користувачів, тоді як попередній рекорд (492 мільйони) був зафіксований у травні 2012 року.

Дане зростання наочно відображає не тільки популярність вікі-ресурсів, але зміну в поведінці інтернет-користувачів, зростаючу тягу до інформації, яку можна почерпнути у Вікіпедії і споріднених сайтах.

Число щомісячних запитів сторінок зросло за останній рік з 17,1 мільярда до 21,3 мільярда, і пов'язано це не в останню чергу із зростанням числа користувачів Всесвітньої Павутини в ряді країн. Так, в Індії відсоток унікальних відвідувачів відностно до решти світу збільшився з 4,0 відсотка до 4,8 відсотка, а в Бразилії з 3,6 відсотка до 5,9 відсотка. Частка мобільних користувачів збільшилася до приблизно 15 відсотків від загального обсягу, або більш ніж на 3 мільярди щомісячних переглядів.

Нагадаємо, що стрімко зростає відвідуваність й української Вікіпедії. Так, за підсумками березня 2013 українська Вікіпедія знову стала першою в світі за темпами зростання популярності серед найбільших Вікіпедій. Збільшення кількості переглядів сторінок Вікіпедії становило +76% до березня 2012.

Джерела[ред.]

«Wikimedia projects reach more than 500 million people per month». blog.wikimedia.org, April 19, 2013 «"Вікіпедія" набирає популярності завдяки своїй доступності та безлічі цікавих тем». ',

Тексти сайту RegioNews можна поширювати нa умовах ліцензії CC-BY-SA-3.0.