Вікіпедія разом із іншими проектами Вікімедіа взяла рубіж у 500 мільйонів відвідувачів на місяць

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

25 квітня 2013

Незважаючи на критику та переслідування владою в окремих країнах онлайн-енциклопедія Вікіпедія залишається найпопулярнішим мережевим майданчиком такого роду, не в останню чергу завдяки своїй безкоштовності для користувачів та охопленням безлічі цікавих тем.

Про це свідчать і свіжі дані comScore Media Metrix, згідно з якими кількість унікальних відвідувачів сайту Wikipedia і деяких інших ресурсів, підзвітних Wikimedia Foundation (включаючи Wikibooks, Wikinews і Wikimedia Commons) минулого місяця перевищила знакову позначку в півмільярда.

У березні 2013 року вищеназвані сайти відвідали в цілому 517 000 000 унікальних користувачів, тоді як попередній рекорд (492 мільйони) був зафіксований у травні 2012 року.

Дане зростання наочно відображає не тільки популярність вікі-ресурсів, але зміну в поведінці інтернет-користувачів, зростаючу тягу до інформації, яку можна почерпнути у Вікіпедії і споріднених сайтах.

Число щомісячних запитів сторінок зросло за останній рік з 17,1 мільярда до 21,3 мільярда, і пов'язано це не в останню чергу із зростанням числа користувачів Всесвітньої Павутини в ряді країн. Так, в Індії відсоток унікальних відвідувачів відностно до решти світу збільшився з 4,0 відсотка до 4,8 відсотка, а в Бразилії з 3,6 відсотка до 5,9 відсотка. Частка мобільних користувачів збільшилася до приблизно 15 відсотків від загального обсягу, або більш ніж на 3 мільярди щомісячних переглядів.

Нагадаємо, що стрімко зростає відвідуваність й української Вікіпедії. Так, за підсумками березня 2013 українська Вікіпедія знову стала першою в світі за темпами зростання популярності серед найбільших Вікіпедій. Збільшення кількості переглядів сторінок Вікіпедії становило +76% до березня 2012.

Джерела[ред.]

Sue Gardner. «Wikimedia projects reach more than 500 million people per month». blog.wikimedia.org, April 19, 2013 . «"Вікіпедія" набирає популярності завдяки своїй доступності та безлічі цікавих тем». ',

Тексти сайту RegioNews можна поширювати нa умовах ліцензії CC-BY-SA-3.0.