Російську Вікіпедію внесено до Єдиного реєстру заборонених сайтів

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

5 квітня 2013

Логотип російськомовної Вікіпедії

5 квітня 2013 року стало відомо про внесення російськомовного розділу Вікіпедії до так званого Єдиного реєстру заборонених сайтів Федеральної служби за наглядом у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій Російської Федерації (Роскомнагляду).

Повідомлення про це було розміщено у твітері @ru_wikipedia:

« Ось воно нарешті і сталося: нас внесли у чорний список (двічі?) За статтю «Курение каннабиса». Привіт @ru_pirateparty і @lurkmore_ru. »

Згідно з повідомленням Роскомнагляду, опублікованим на сайті «Вікімедіа РУ», рішення було прийняте ще 26 березня 2013 року. На сайті реєстру зазначено, що стаття «Курение каннабиса» була внесена до списку ще раніше, 13 грудня 2012 року.

Пізніше «Вікімедіа» РУ розповсюдила такий прес-реліз:

« Представники російськомовної Вікіпедії отримали повідомлення про внесення статті «Курение каннабиса» в Єдиний реєстр доменних імен, покажчиків сторінок сайтів в мережі «Інтернет» і мережевих адрес, що дозволяють ідентифікувати сайти в мережі «Інтернет», що містять інформацію, поширення якої в Російській Федерації заборонено (http://zapret-info.gov.ru/)

Згідно з інформацією з реєстру, внесення було здійснено повторно, в той час як отримане повідомлення є єдиним. Незважаючи на те, що повідомлень про неможливість доступу до сторінки не надходило, спільнота проекту сповіщена про можливості зміни тексту статті для винесення запису з реєстру.

Варто відзначити, що під час страйку російської Вікіпедії проти цього законопроекту перший заступник голови Держдуми Володимир Бурматов відзначав, що закон спрямований лише проти сайтів з явно недопустимим контентом; проте зараз стає явним вплив цього законопроекту на вільну енциклопедію, спільнота якої може виявитися змушеною приховувати інформацію, не призначену для прочитання дітьми, від усіх своїх читачів.

»

Представник Роскомнагляду Володимир Піков прокоментував це таким чином:

« Вона в реєстрі давно. Чому там спохватилися тільки зараз, я не знаю. »

Єдиний реєстр доменних імен, покажчиків сторінок сайтів у мережі «Інтернет» і мережевих адрес, що дозволяють ідентифікувати сайти в мережі «Інтернет», що містять інформацію, поширення якої в Російській Федерації заборонено — запущена в листопаді 2012 року автоматизована інформаційна система ведення та використання бази даних про сайти, що містять заборонену до розповсюдження в Росії інформацію. Рішення про внесення сайтів до реєстру приймають Роскомнагляд (керівник — Олександр Жаров), Росспоживнагляд (керівник — Геннадій Онищенко) або Федеральна служба Російської Федерації з контролю за обігом наркотиків (керівник — Віктор Іванов).

Роскомнагляд веде «Реєстр заборонених сайтів» відповідно до Федерального закону № 139-ФЗ від 28 липня 2012, на знак протесту проти прийняття якого на добу — 10 липня 2012 був припинений доступ до російської Вікіпедії.

Роскомнагляд розраховує обійтися без блокування онлайн-енциклопедії Вікіпедія та досягти домовленості про вилучення з її сайту забороненої інформації, заявив офіційний представник відомства Володимир Піков [1].

Загалом до забороненого списку потрапило 10 статей російської та англійської Вікіпедії[1]:

« За поширення відомостей про наркотичні речовини і способи їхнього вживання заборонені статті Курение каннабиса (вона ж Курение марихуаны), Метамфетамин, Амфетамин, ЛСД, стаття Бонг і стаття Вікіпедії англійською мовою Vaporizer (drug).

За заклики до здійснення самогубства — стаття про книгу Полное руководство по самоубийству, стаття Самосожжение, стаття Самоубийство і стаття Вікіпедії англійською мовою Suicide methods.

»

Див. також[ред.]


Посилання[ред.]

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]

. «Русскоязычная Википедия должна стать недоступной по решению Роскомнадзора». Викимедиа РУ, 2013-04-05 . «Вот оно наконец и случилось: нас внесли в чёрный список (дважды?) за статью «Курение каннабиса». Привет @ru_pirateparty и @lurkmore_ru.». Русская Википедия, 2013-04-05 . «Роскомнадзор подтвердил включение "Википедии" в список запрещенных сайтов». Интерфакс, 2013-04-05 . ««Википедию» внесли в реестр запрещенных сайтов». Lenta.ru, 2013-04-05 . «Это произошло! Википедия попала в Реестр запрещенных сайтов». РосКомСвобода, 2013-04-05 . «Роскомнадзор рассчитывает обойтись без блокирования Википедии». РИА Новости, 2013-04-05