В Берліні відбулося святкування на відзнаку 20ї річниці повалення Берлінського муру.

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

9 листопада 2009

Падіння Берлінської стіни в 1989

9 листопада виповнилося 20 років із часу падіння Берлінського муру, який десятиліттями був символом "холодної війни" і "залізної завіси". Падіння муру стало апогеєм хвилі демократичних революцій у країнах колишнього східного блоку, яка прокотилася континентом у 1989-му році.

Майже 30 світових лідерів приєдналися до тисяч людей, які відзначили 20-річчя падіння Берлінського муру, що проклало шлях до припинення холодної війни.

Головні святкування у Берліні відбулися біля Бранденбурзьких воріт, які є символом об’єднання Німеччини в 1990-му році.

Найбільш видовищною подією свята стала акція під назвою "Доміно". 7 листопада у центрі Берліна була зведена символічна стіна із тисячі розмальованих пінопластових блоків. Нова "стіна" заввишки 2,5 метра проходила на місці колишнього бетонного кордону між Західним та Східним Берліном від Потсдамської площі до Бранденбурзьких воріт та Рейхстагу і розтягується на 1,5 км. Блоки були встановлені за принципом "доміно" і "впали" ввечері, як Берлінський мур. О 20.00 за місцевим часом з одного кінця пінопластову стіну похитнув колишній президент Польщі Лех Валенса, а з іншого - президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу та голова Європарламенту Єжи Бузек.

Джерела[ред.]