Перейти до вмісту

В Польщі обговорюють ACTA

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

22 січня 2012

У суботу 21 січня 2012 року, о 19.00 була заблокована сторінка польського Сейму, що стало наслідком акцій протесту проти урядових планів підписання міжнародної угоди ACTA, що стосується, зокрема, боротьби з піратством. О 22:00 були заблоковані також сторінка прем'єр-міністра Польщі та урядові сторінки: mf.gov.pl, stat.gov.pl, ets.gov.pl, praca.gov.pl, mkidn.gov.pl, pip.gov.pl, mzios.gov.pl, arimr.gov.pl, uzp.gov.pl, premier.gov.pl, knf.gov.pl. Хакерську атаку на польські урядові сайти здійснила група Anonymous, яка раніше вже прилучалася до протестів проти законопроектів SOPA і PIPA у США, Франції та інших країнах.

Anti-Counterfeiting Trade Agreement (ACTA) - міжнародна угода, пов'язана з боротьбою з порушеннями інтелектуальної власності, зокрема піратством в інтернеті. Розробка цієї угоди тривала з жовтня 2007 і викликала чимало заперечень не тільки з боку інтернет-спільноти, але й самих держав. В угоді передбачається залучення до боротьби з піратством інтернет-провайдерів, зокрема покладення а них обов'язку моніторувати активність клієнтів і блокувати їм доступ до сторінок, підозрюваних у наданні доступу до неліцензійованого матеріалу.

Як вважають в організації Wikimedia Polska, в жодному випадку не можна здійснювати якісь їхакерські атаки, бо це не демократичні методи. Дискусія стосовно ставлення спільноти польської Вікіпедії до ACTA триває на сторінках "Кав'яренки".

23 січня Міністр кульутри Польщі Богдан Здруєвський повідомив, що було вирішено "не тільки оприлюднити цей документ, але й розіслати зацікавленим організаціям - а їх було близько 30 - проведення консультацій з громадськістю щодо питань, що випливають з цих положень". Серед 30 організацій - Польське телебачення, творчі спілки та організації, Польська палата інформаційних технологій і телекомунікацій.

Джерело

[ред.]