Львівська влада вимагає повернути ЛАЗ у державну власність

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

19 червня 2013


Депутати Львівської облради на сесії 18 червня прийняли звернення до Віктора Януковича, ВРУ, генпрокурора України, Кабміну, Фонду держмайна щодо повернення Львівського автобусного заводу в державну власність:

« Просимо Вас не допустити остаточного руйнування промисловості Львівської області, повернути Львівський автобусний завод у державну власність і передати його в комунальну власність Львівської обласної ради »

Облрада попросила перевірити законність приватизації заводу і в разі підтвердження цієї інформації притягнути винних до відповідальності.

У лютому цього року аналогічне звернення схвалила Львівська міськрада. «За» проголосувало 74 депутати. На сесії виступив представник ветеранів колективу, колишній технічний директор ЛАЗу Роман Пак, який наголосив, що власник російський бізнесмен Ігор Чуркін доводить завод до банкрутства, з заводу втікають фахові працівники:

« У 2008 році протягом 8 місяців незаконний власник ЛАЗу не виплачував працівникам зарплату. На заводі працювало 11, 5 тис. людей. У рік підприємство випускало 14 тис. автобусів. Було високотехнологічне виробництво гідромеханічних коробок передач, які також поставляли різним підприємствам. Все це є знищено. ЛАЗ на межі загибелі. А це єдиний завод у Львові, який має свої автономні очисні споруди. »

Роман Пак наголошує, що судовими рішеннями доведено незаконну приватизацію заводу, однак досі власник доводить ЛАЗ «до загибелі».

« Приватизація підприємства відбулася 15 жовтня 2001 року. 29 листопада того ж року Деснянський районний суд скасував приватизацію, визнавши її недійсною. Після того було три інстанції судів: Господарський, Апеляційний і Вищий. »
« Прокуратура виявила, що викуп акцій, а їх було 70, 41%, було здійснено за злочинно набуті кошти. Було порушено кримінальну справу. Є вирок – чотирьох людей за ті махінації засуджено на 5 років позбавлення волі. Але завод до сьогоднішнього дня у незаконного власника, який довів його до банкрутства. Завод можна відновити. »

Джерело[ред.]

Тексти сайту RegioNews можна поширювати нa умовах ліцензії CC-BY-SA-3.0.