Перейти до вмісту

Одеські школярі розгадали таємницю жовтого снігу

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

24 березня 2018

23 березня 2018 року на Одещині випав сніг жовтого та рожевого кольорів. Місцеве населення висувало різні версії техногенних катастроф, які спричинили таке незвичне природне явище. Український гідрометцентр пояснив, що "Це було викликано переміщенням пилової хмари на висоті 3-5 км з районів північної Африки".

24 березня учні 6-го класу Одеської гімназії "Мрія" на уроці географії перевірили гіпотезу про циклон, який приніс пісок з пустелі Сахара. Викладач Дмитро Жданов повідомив:

Розтопивши сніг і профільтрувавши воду, ми виявили глинисту фракцію і пісок. Пісок кварцовий з домішкою вивітрилого польового шпату. Кристали кварцу різного ступеня зглаженості, молочно-білі до прозорих, іноді з домішкою оксидів заліза. Так само візуально визначили імовірно каситерит і олівін (для точного визначення потрібен інший мікроскоп).

Свіжий сніг для дослідів був зібраний з майданчику безпосередньо біля гімназії, він не містив домішок місцевого ґрунту. Жовтий колір снігу надавала глиниста фракція.

Піщана буря захопила матеріал з великої площі, тому в снігу, який вчора випав, зустрічається як глиниста фракція (в більшому обсязі), так і піщана (в меншому обсязі). І відстань для перенесення піску і глини була невеликою. Вітри доносять глинисту фракцію з Сахари до Південної Америки.

Джерело

[ред.]