100 000 статей російської Вікіпедії

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

16 серпня 2006


З сьогоднішнього дня в російській «Вікіпедії» — більше 100 тисяч статей! «Ювілейною» стала стаття Амальрік Леонід Олексійович, почата учасником Fireman.

Це більше, ніж в БСЕ (95 279*) або «Британіці» (65 000*), і близько до «Брокгаузу» (121 240). (* — інформація по останніх друкарських виданнях).

Російський розділ «Вікіпедії» входить до числа найбільших мовних розділів вікі-проектів, разом з розділами на іспанській, італійській, нідерландській, німецькій, польській, португальській, французькій, шведській і японській мовах, хоча йому ще далеко до найбільшої — англійською «Вікіпедії», кількість статей в якій наближається до півтора мільйонів.

Останні два роки російський розділ «Вікіпедії» розвивається наростаючими темпами. За один рік кількість статей в нім збільшилася в чотири з половиною рази. По цитованості він вже випереджає інші універсальні інтернет-енциклопедії і електронні довідкові системи російською мовою. Це при тому, що деякі з них по числу статей не поступаються російськими «Вікіпедії».

Основним джерелом зростання є збільшення числа учасників. Структура проекту дозволяє легко брати участь в нім, навіть без попередньої реєстрації.

Джерело: Википедия:Пресс-релиз/100K