Перейти до вмісту

Google створив Doodle на честь 150-річчя академіка Вернадського

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

12 березня 2013

12 березня 2013 року Google розмістив на своїй сторінці Doodle на честь 150-річчя першого Президента Української академії наук Володимира Вернадського. Це вже другий за останній тиждень Doodle, присвячений українському діячеві. 7 березня цього року відвідувачі Google могли побачити Doodle, присвячений українському режисерові анімації Володимиру Дахну, авторові знаменитих мультфільмів про козаків.

Google Doodle - логотипи пошукової системи Google, які відрізняються від стандартних і приурочені до певної події, свята або річниці. Doodle бувають як глобальні, що відображаються на всіх доменах google, так і локальні, призначені для певних держав. Один із дудлів був створений до Дня Незалежності України.

Володимир Іванович Вернадський — український філософ, природознавець, мислитель, засновник геохімії, біогеохімії та радіогеології, космізму. Академік Петербурзької АН (з 1912), професор Московського університету. Один із засновників Української Академії наук; став дійсним членом Української АН та її першим президентом (з 1919). Засновник першої наукової бібліотеки в Україні (нині названої його ім'ям). Збагатив науку глибокими ідеями, що лягли в основу нових провідних напрямків сучасної мінералогії, геології, гідрогеології, визначив роль організмів у геохімічних процесах. Дійсний член НТШ та ряду інших академій (Паризької, Чеської).

Рід Вернадських має глибокі українські корені. Батько Володимира, Іван Васильович, народився у Києві, очолював кафедру в Київському університеті, з переїздом до Москви очолював кафедру в Московському університеті. Через чотири роки після народження Володимира батьки переїхали в Харків. Дитячі роки Володимир Вернадський провів в Україні — в Полтаві і в Харкові. У 1873 році Володимир Вернадський вступив до першого класу Харківської гімназії, де провчився три роки. Величезний вплив на його розвиток мав батько, який дуже ретельно і послідовно займався вихованням і освітою свого сина. Саме він прищепив Володимиру інтерес і любов до українського народу, його історії та культури.