Спроба змінити Конституцію призвела до трагедії
- 6 листопада 2022: Відбулося перше засідання в форматі «Київська ініціатива» за участю радників глав держав та урядів країн Східної Європи та Балтії
- 1 вересня 2021: Президент підписав закон "Про фінансовий лізинг"
- 10 листопада 2017: Спроба змінити Конституцію призвела до трагедії
- 10 листопада 2017: Ющенко вважає всі маяки України її власністю
- 10 листопада 2017: Україна відзначає третю річницю Революції гідності
- 10 листопада 2017: Суд не задовільнив позов власників "Криворіжсталі"
- 10 листопада 2017: Законопроект щодо Свободи панорами зареєстровано у Верховній Раді
- 10 листопада 2017: До кінця літа українці зможуть безкоштовно отримувати чеські візи
- 31 березня 2019: Зеленський і Порошенко пройшли у другий тур виборів президента України
- 10 листопада 2017: Спроба змінити Конституцію призвела до трагедії
- 16 жовтня 2017: Саакашвілі прорвався в Україну
- 15 червня 2017: Віктор Ющенко зробив кадрові зміни
- 15 червня 2017: Достроково припинили повноваження Порошенка-депутата
- 15 червня 2017: Порошенко поки не буде складати депутатські повноваження
- 15 червня 2017: Порошенко написав заяву про відставку
- 16 травня 2017: Україна вводить нові санкції проти агресора: 468 компаній та понад 1200 осіб під ударом
31 серпня 2015
Загинуло 4 нацгвардійця та більше 100 осіб поранено внаслідок сутичок між протестувальниками і правоохоронцями. Причиною протистояння став Законопроект «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)», запропонований Президентом України.
ВО «Свобода» та Радикальна партія Ляшка закликали своїх прихильників вийти з протестом під стіни парламенту зранку 31 серпня, коли цей законопроект мав розглядатися депутатами. Основним моментом критики законопроекту став пункт 18[1], що посилається на Закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», що в свою чергу передбачає «недопущення кримінального переслідування» для бойовиків ДНР та ЛНР (ст.3), а також легалізацію «загонів народної міліції» на цих територіях. Крім того, об'єктом критики стало положення про префектів, яке, на думку лідерів ВО «Свобода» і Радикальної партії Ляшка, призведе до фактичного зменшення повноважень місцевих влад.
Крім того, перед будівлею Верховної ради були члени та прихильники Української асоціації власників зброї, які вийшли з вимогою внести на розгляд законопроект «Про цивільну зброю та боєприпаси», покликаний забезпечити громадянам України право на захист із застосуванням короткоствольної зброї. Також перед будівлею Верховної Ради були люди з прапорами партії «Укроп», «Громадянської позиції», «Українського народного руху» тощо.
Прийняття законопроекту відбувалося в палких длискусіях. Депутати з фракції Радикальної партії блокували трибуну, використували сирени та інші шумові засоби. У результаті законопроект прийняли у першому читанні 265 голосами «за». Підтримали законопроект депутати із фракцій Блоку Порошенка, Народного Фронту, Опозиційного блоку, групи Відродження.
Інформація про прийняття Законопроекту спричинила загострення ситуації під будівлею Верховної Ради. Протестувальників закликали «зустріти» депутатів, що виходитимуть із будівлі палраменту, водночас працівники міліції розпочали наступ на протестувальників, намагаючись відтіснити їх з площі. За свідченням Олександра Аронця, правоохоронці, наступаючи, розтоптали фото загиблих бійців АТО, що стояли перед мітингарями[2], чим і спровокували застосування протестувальниками димових шашок, а згодом — бойової гранати. Внаслідок вибуху гранати за офіційними повідомленнями травми отримали 122 правоохоронці, один з яких загинув. Крім того, було поранено двох французьких журналістів. За попередньою інформацією, гранату кинув боєць батальйону «Січ», учасник АТО Ігор Гуменюк[3].