Перейти до вмісту

Порошенко поки не буде складати депутатські повноваження

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

22 березня 2005

Петро Порошенко, секретар Ради національної безпеки та оборони, не буде складати депутатські повноваження, поки Конституційний Суд не винесе вирок, щодо конституційності Указу Президента про статус РНБО.

В згаданому Указі Президент суттєво розширив повноваження секретаря Ради нацбезпеки передавши йому частину своїх повноважень. Згідно статті 106 Конституції України: «Президент України не може передавати свої повноваження іншим особам або органам». Серед переданих повноважень право головувати на засіданнях, право дорадчого голосу на засіданнях уряду та можливість порушувати питання про відповідальність посадових осіб за невиконання рішень РНБО.

Сьогодні ж керівник Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко, в своєму інтерв'ю «Львівській газеті» піддав критиці декілька Указів Президента, серед них і Указ про РНБО. Ігор Колушко зазначив: «Новий Президент залишив усю юридичну службу Леоніда Кучми в себе на роботі, вони продовжують писати такі ж укази, як писали Кучмі».

Експерт не має сумнівів щодо рішення Конституційного Суду. І на його погляд це рішення завдасть великого удару по Петру Порошенку.

Джерела[ред.]