Українці лідирують у конкурсі блогерів The Bobs
2 квітня 2014
- 30 листопада 2020: День Гідності та Свободи в Україні
- 10 листопада 2017: Україна відзначає третю річницю Революції гідності
- 16 жовтня 2017: Взято під варту активіста Запорізького Майдана Артюшенко Ігора Андрійовича
- 4 вересня 2017: Ікони Революції знищено, Sociopath обіцяє їх відновити
- 30 червня 2017: Щоденні концерти на Майдані Незалежності
- 3 березня 2016: Порошенко просить Кличка виділити землю для Музею Революції гідності
- 21 лютого 2016: Другі роковини розстрілу Майдану і Третій Майдан?
- 20 лютого 2015: У Києві вшанували загиблих героїв Небесної сотні
- 6 лютого 2018: Криптовалюта падає 3 день підряд
- 21 грудня 2017: Курс біткоїна зріс до 19 тис доларів
- 18 грудня 2017: Наукова експедиція на Батьківщину Каса Д'Амато закінчилася серією відкриттів
- 3 листопада 2017: Міжнародний проект «Наука перемагати»: онлайн-марафон пам’яті визначного тренера Каса Д’Амато
- 29 червня 2017: Скільки людей житиме на Землі через 33 роки?
- 19 січня 2016: Чи можна притягнути інтернет-робота до відповідальності?
- 29 вересня 2015: NASA знайшли рідку воду на Марсі
- 2 квітня 2014: Українці лідирують у конкурсі блогерів The Bobs
У найбільшому щорічному конкурсі блогерів The BOBs з першого дня голосування у всіх номінаціях в лідери вийшли українські проекти, більшість яких народжена Євромайданом.
Організатором конкурсу Best of the Blogs є Німецька хвиля. Як зазначено на сайті thebobs.com:
« | Ця щорічна нагорода була заснована у 2004 році з метою відобразити різноманітність і зростаючу важливість нових форм комунікації в інтернеті, звернути увагу на видатні приклади і стимулювати міжнародний діалог про ці медіаформи.
Нагородою The Bobs Німецька хвиля підтримує вільне висловлювання думок та виступає на захист прав людини в інтернеті. |
» |
Багаторічним партнером конкурсу є міжнародна організація Репортери без кордонів. Цього року за нагороди змагаються блоги та сайти 14-ма мовами, що "створюють і збагачують відкритий інтернет-дискурс у контексті свободи думки і слова." Минулоріч українські учасники вперше були долучені до змагань і хоча в основних номінаціях успіху не досягли, конкурс запам'ятався багатьом. Зокрема, він запам'ятався позбавленням Олени Білозерської призу кращого блогера українською мовою[1][2]. Причиною став задовільнений організаторами конкурсу публічний донос про існування в її блозі матеріалів, що нібито порушують умови конкурсу. В цей же час у конкурсі вітчизняних мікро-блогів святкувала перемогу твітерянка Оля Супрун, якій поступився навіть відомий рок-музикант Святослав Вакарчук[3].
2014 року голосування в номінаціях розпочалося другого квітня і в основних номінаціях зі значним відривом захопили першість українські ресурси. За умовами конкурсу, кожен користувач соціальних мереж може раз на 24 години, скориставшись одним зі своїх облікових записів, проголосувати в усіх двадцяти номінаціях (шести міжнародних та 14 конкурсах на кращу сторінку національною мовою). Голосування триває з 2 квітня по 7 травня. Участь у конкурсі беруть 154 проекти-фіналісти з десятків країн, сторінки англійською, арабською, бенгальською, гінді, індонезійською, іспанською, китайською, німецькою, перською, португальською, російською, турецькою, українською та французькою мовами.
На момент написання статті, ввечері 2 квітня на сайті було зібрано більше 4200 голосів. В міжнародній номінації найкращий блог українська facebook-спільнота Євромайдан обігнала на порядок фото-блог росіянина Іллі Варламова та ще дванадцять ресурсів з Азії, Латинамерики, Європи.
В номінації найкраща інновація мультиплатформа Хроніки революції йде попереду ресурсів, що представляють арабський світ та Південну Азію, російський "Поиск донора", розробку Lantern, що захищає приватність, дозволяє оминати цензуру та французький Emmabuntüs — linux-дистрибутив для малопотужних комп'ютерів, поширених у найбідніших країнах.
Серед найкращих кампаній в соціальних медіа першість утримує українська — Є Люди, що знайомить із учасниками вуличних протестів зими 2013—2014 в Києві, представляє їх фотопортрети та історії.
За звання найкреативнішого і найоригінальнішого успішно змагається Творче об´єднання “Вавилон´13″, учасники якого знімали та поширювали в інтернеті документальні відео про найдраматичніші моменти Євромайдану. Роботи цієї групи професійних кінематографістів були представлені на недавньому кінофестивалі Docudays UA, а їх сайт зараз — серед лідерів конкурсу The BOBs.
822 голоси набрав проект Янукович-лікс у змаганні на приз організації Репортери без кордонів, при тому, що сумарно його конкуренти (включно зі знаменитим російським телеканалом Дождь) не досягли й ста голосів.
В наступній номінації, присвяченій захисту прав людини, першу позицію займає Євромайдан SOS — спільнота юристів, правозахисників і волонтерів, що з 30 листопада займається порятунком громадян-учасників протестів від міліцейського, бандитського та суддівського свавілля.
Слід зазначити, що за умовами конкурсу кращих у цих шести номінаціях визначають і користувачі інтернету, і міжнародне журі. Однак саме переможці за версією журі будуть запрошені для нагородження в Бонн на Global Media Forum — одне з найбільших зібрань сучасних ЗМІ.
В голосуванні за кращу україномовну сторінку тримає першу позицію відеоканал на youtube АЄОА, Телебачення Торонто відомого журналіста Майкла Щура. Парадоксально, але в змаганні російськомовних сторінок також на першому місці — українці! А саме, проект Стопфейк започаткований студентами Могилянської Школи Журналістики та присвячений розвінчанню російської пропаганди довкола подій на Майдані та в Криму.
Рано казати про ймовірність успіху вітчизняних блогерів, адже не минула ще й доба від початку змагання. Однак такий потужний їх старт у найпрестижнішому конкурсі блогерів є ще одною ознакою цікавості світу до України. Запрошуємо до участі та підтримки українських інтернет-спільнот у всіх номінаціях The BOBs!