"Дніпро" вивів у космос "Січ-2"

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

17 серпня 2011


"Дніпро" вивів у космос "Січ-2"

Ракета-носій "Дніпро", що стартувала 17 серпня 2011 о 10 год 12 хв за київським часом з території Росії, вивела на орбіту Землі український космічний апарат "Січ-2". Національний центр управління та випробувань космічних засобів, розташований поблизу м. Євпаторія, успішно провів перший сеанс зв'язку з супутником "Січ-2".

Космічний апарат "Січ-2" розроблено державним підприємством (ДП) "Конструкторське бюро "Південне" ім. М.К. Янгеля" і виготовлено виробничим об'єднанням (ВО) "Південний машинобудівний завод" ім. А.М. Макарова". Його оснащено оптико-електронними приладами, які працюватимуть у 5 спектральних діапазонах.

Супутник дозволить отримувати цифрові зображення поверхні Землі в різних спектральних діапазонах з роздільною здатністю близько 8 м. Ці космічні знімки будуть використані для контролю за аграрними і лісовими ресурсами, здійснення екологічного моніторингу, оцінки забруднень навколишнього середовища, моніторингу надзвичайних ситуацій, розвідки корисних копалин тощо.

На супутнику "Січ-2" встановлено комплекс наукової апаратури "Потенціал", призначений для дослідження нейтральних і заряджених частинок, електричного і магнітного полів у верхніх шарах атмосфери Землі.

Ракета-носій "Дніпро" створена на базі міжконтинентальної балістичної ракети Р-20 (SS-18), яку свого часу розробили в ДП "Конструкторське бюро "Південне" і виготовляли на ВО "Південний машинобудівний завод" в кооперації з українськими та російськими підприємствами.

Джерела[ред.]

1. http://astroosvita.kiev.ua/HTML/astro_n.html За інф. прес-служби Державного космічного агентства України