Астрономи світу вирішують долю найменшої планети Сонячної системи

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

Астрономи усього світу вирішують долю Плутона - найменшої планети Сонячної системи. Міжнародний астрономічний конгрес, який нині відбувається у Празі, має визначитися - чи залишити Плутону статус планети, чи - понизити "у званні". Плутону загрожує ганебне пониження статусу, адже науковий прогрес потребує жертв - жартують астрономи. Загроза над дев'ятою і найменшою планетою Сонячної Системи нависла три роки тому - коли астрономи відкрили великий планетоїд Ксену, який перевищує Плутон за розмірами. Тому науковці замислилися - чи справді Плутон є планетою? Чи його варто перейменувати у планетоїд? Може його слід зарахувати до карликовий планет? Адже діаметр Плутона - менш як дві тисячі триста кілометрів.

Джон Мезер, Управління космічно науки NASA: - Я завжди любив планету Плутон. Хоча і знав, що він утворився інакше, ніж інші планети. Тож якщо Міжнародне Астрономічне товариство визначить, що Плутон - не планета, то так і буде. Мені цікаво почути остаточний вердикт.

Навіть не беручи до уваги долю Плутона, Міжнародний астрономічний конгрес обіцяє стати доленосним. Адже найближчими днями звична для всіх будова Сонячної Системи може змінитися. Кількість планет або зменшать до восьми - понизивши у званні Плутон, або збільшать - до двадцяти двох чи то навіть п'ятдесяти. Науковці планують змінити саме визначення поняття "планета". Більшість астрономів революційності своїх намірів не лякаються. Кажуть, що наука стрімко розвивається і не варто чіплятися за застарілі норми.

Роналд Екерс, президент Міжнарожного астрономічного товариства: - Дискусія довкола Плутона цікавить широкий загал. Проте астрономія порушує й інші питання: ми виявляємо нові планети, космічні тіла, інші об'єкти у Сонячній Системі. Особисто мене вражає, як далеко просунулася наука навіть за останні три роки від чАсу попереднього конгресу. Ми чимраз далі просуваємося у космос.

Тож нині перед наукою постало нелегке завдання - дати повне та всеосяжне визначення: що таке планета? Досі жодних чітких критерів не існувало: планета мала бути круглою, великою і обертатися навколо Сонця. Тепер же враховуватимуть і масу, і орбіту, і відстань від Сонця. Саме від цих чинників наймовірніше залежатиме доля Плутона.

Джерело[ред.]

http://5tv.com.ua/newsline/185/0/29542/