Бойовики ДНР пограбували «Комсомольця»

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

21 червня 2014

Прапор Донецької народної республіки

Близько 11 години озброєні люди, які приїхали на вантажівці з символікою Донецької народної республіки, захопили шахту «Комсомолець Донбасу», розташовану у місті Кіровське. Адміністрація підприємства змушена була віддати мобільні телефони нападникам, які погрожували зброєю, оскільки під загрозою опинилися близько 700 гірників, котрі перебували у забої. Інша група бойовиків перекрила дорогу на шахту, через що близько 800 осіб не змогли потрапити на роботу. Коли люди висловили своє обурення та спробували прорвати кордон сепаратистів, ті відкрили вогонь, однак ніхто не постраждав.

Тим часом терористи вимагали від керівництва підприємства гроші, однак церез відсутність готівки вилучили майже весь автопарк шахти. За повідомленням компанії ДТЕК, яка володіє підприємством, нападники вилучили 3 КрАЗа для перевезення гірської породи, 5 автомобілів ГАЗ Газель і 4 легкові автомобілі. Крім того, у компанії заявили, що захоплення шахти «Комсомолець Донбасу» є далеко не першим у Донецькій області. «Напад на шахту „Комсомолець Донбасу“, будь-який вогонь та нестабільність на ній, будь-який вибух чи збій в електропостачанні підприємства може призвести до трагедії під землею», — також зазначили у повідомленні.

Разом з тим генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко зауважив:

« Напад на мирних шахтарів, які працюють, щоб забезпечувати світло і тепло в наших будинках, в період перемир'я — це верх неадекватності і цинізму представників ДНР, які називають себе захисниками трудового народу. Ми бачимо, що нічого спільного з інтересами людей у ​​них немає. Про який захист вони говорять, якщо в'їжджають на БТРі на територію шахти? Як вони можуть забезпечити стабільну роботу підприємства, не пускаючи працівників на шахту і влаштовуючи перестрілку? А адже багато шахтарів їм вірили і десь співчували. Зараз люди на собі відчули загрозу, яку несе ДНР. Побачивши це свавілля, шахтарі висловили різкий протест проти дій та діяльності ДНР. »

Повідомлялося також, що мешканці Кіровського вкрай обурені та налякані діями прихильниками ДНР. Шахтарі обурені діями сепаратистів, оскільки їхня діяльність ставить під загрозу життя мирних громадян, які виконують свої професійні обов'язки. Місцева громада через згадані події планує провести мирний мітинг проти дій сепаратистів ДНР.


Джерела[ред.]