Перейти до вмісту

Велопрогулянка журналістів з головою Вінницької ОДА: про ситуацію в області, реформу децентралізації та заходи пом’якшення карантину

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

8 червня 2020

8 червня голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський запросив представників ЗМІ Вінниччини на велопрогулянку з нагоди професійного свята – Дня журналіста, який в Україні щороку відзначають 6 червня.

«Насправді ідея щодо такого велодня з’явилася близько двох тижнів тому, але потрібно було дочекатися гарної погоди, – зазначив Владислав Скальський. – Кожна така поїздка надає можливість краще зрозуміти, чого ще потребують ті люди, які використовують велосипед як звичний засіб пересування містом. На мою думку, вкрай важливою є спільна інтеграція велоінфраструктури на рівні обласного центру та на рівні об’єднаних територіальних громад. Варто зазначити, що приклад м.Вінниці є досить упішним. Крім цього, постійно збільшується кількість людей, які користуються велосипедами, тож відповідно зростає суспільний запит на розбудову цієї інфраструктури».

Під час велопрогулянки представники засобів масової інформації поспілкувалися з очільником області та отримали відповіді на усі свої запитання.

Зокрема, значна увага була приділена загальній ситуації в області щодо COVID – 19, а також основним заходам послаблення карантину, зокрема, в частині відновлення пасажирських перевезень. Журналісти також поцікавилися ключовими кроками реформи децентралізації на Вінниччині.

Нагадаємо, що минулого тижня рішенням обласної комісії ТЕБ та НС було відновлено всі види автобусних перевезень та перевезення в потягах «Інтерсіті».

«Рішення обласної комісії про відновлення перевезень в потягах «Інтерсіті» було прийнято в результаті нашої тривалої комунікації з «Укрзалізницею» та після того, як ми пересвідчилися в тому, що продаж місць на потяги відбувається у шаховому порядку, а також є можливість забезпечити належний рівень дезінфекції. Що стосується електричок, то тут питання є більш складним, - зауважив Владислав Скальський. - Я хотів би наголосити, що минулого тижня було два дні, коли кількість випадків зараження на COVID – 19 в області перевищила 20 осіб за добу. Ми повинні розуміти те, що інцидентність зростатиме. Така тенденція спостерігається і на загальнодержавному рівні. Наразі наша госпітальна база має резерви. Також спостерігається досить сприятлива комбінація трьох основних показників, а саме: інцидентності, завантаження госпітальної бази та кількості проведених тестувань. В будь-якому разі рішення про відновлення перевезень електричками буде прийматися колегіально з урахуванням усіх показників, оцінок фахівців медичної галузі, епідеміологів.

На мою думку, кожен вид транспорту та кожен вид сполучення варто було б відпускати по одному, і, відповідно, постійно моніторити ситуацію щодо змін рівня захворюваності населення на COVID – 19. Безперечно, важливо навчитися жити повноцінним життям, але дотримуючись усіх протиепідемічних заходів».

Окрема увага була приділена реформі адмінтерустрою на Вінниччині. Нагадаємо, що після численних консультацій та підсумкового засідання робочої групи Вінницька ОДА надіслала до Уряду свої пропозиції щодо поділу області на 5 об'єднаних районів.

«На мою думку, така модель адміністративно-територіального устрою регіону – це певний компроміс. Ми повинні завершити реформу децентралізації. Буде впроваджений новий адмінтерустрій країни, а після місцевих виборів очікується внесення змін до Конституції України. Це надасть можливість закріпити зосередження усіх необхідних послуг для громадян на рівні базової одиниці держави – об'єднаної територіальної громади. Якщо говорити про держуправління, то це, в першу чергу, підтримка органів місцевого самоврядування, які повинні приймати рішення у рамках чинного законодавства. По-друге, це, звісно, координація центральних органів виконавчої влади, яка повинна бути на територіях. Я впевнений, що ми зможемо успішно завершити рефому децентралізації», - підкреслив Владислав Скальський.

Очільник області зауважив, що розвиток на рівні ОТГ як базової одиниці нового адмінтерустрою є вкрай важливим.

Маршрут велопрогулянки з представниками ЗМІ проходив і через Якушинецьку об'єднану територіальну громаду, яка є однією зі зразкових в області.

«На сьогодні найбільший виклик і завдання для Якушинецької ОТГ – це, з одного боку, підвищення рівня інфраструктури тих населених пунктів, які увійшли до її складу, до рівня центру громади. Це стосується і асфальтування доріг, і освітлення, і гарантування безпеки. Для прикладу, в Якушинцях працює ситуаційний центр і ЦНАП. Крім цього, тут є гарне розуміння того, які проєкти соціального спрямування можна реалізувати. Другий компонент – це залучення інвестицій», - зауважив Владислав Скальський.

Очільник області також зазначив, що важливим завданням залишається належне адміністрування земельного питання, наповнення місцевого бюджету, а також якісне виконання інфраструктурних об'єктів та спрямування коштів для комфортного проживання в об'єднаній територіальній громаді.


Джерело: Вінницька ОДА