Перейти до вмісту

Відкрито 5-й Одеський міжнародний кінофестиваль

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

11 липня 2014

В Одесі розпочався ювілейний 5-й Одеський міжнародний кінофестиваль (ОМКФ).

На прес-конференції до вікриття заходу, засновниця та президент кінофестивалю Вікторія Тігіпко зауважила, що попри складну ситуацію в державі, кіно відіграє важливу роль у житті країни і навіть під час Другої світової війни влаштовували регулярні кінопокази. Цього року кінофестиваль не отримав фінансової підтримки держави, а вестиваль спробували зробити максимально професійним і менш святковим ніж планувалося:

« Ми знизили рівень пафосу. У нас помирають люди в державі кожен день. Але це фестиваль професійного кіно. »

За словами Вікторії Тігіпко, закордонні колеги кінофестивалю закликали профести ОМКФ за будь-яких умов, навіть якщо для цього буде лише простирадло, проектор і один-єдиний фільм. Президент кінофестивалю також зауважила, що поточні події в державі суттєво вплинули на програму кінофестивалю. До програми кінофестивалю увійшла значна «громадська частина»: програма документальних фільмів «Шлях до свободи» та фільм незаконно ув'язненого у Росії українського кінорежисера Олега Сенцова «Гамер» (2011).

Засновниця кінофестивалю Вікторія Тігіпко

На прес-конференції журі міжнародної програми кінофестивалю, акторка Євгенія Додіна висловила враження, що якщо в Одесі змінити вивіски на франкомовні, іноді можна подумати, що ти в Парижі.

Євгенія Додіна, ізраїльська акторка

Отримавши слово, член журі міжнародної програми Сергій Лозниця в першу чергу закликав звільнити українського режисера Олега Сенцова, який перебуває у в'язниці Лефортово у Москві.

« Я буду про це говорити кожен раз, коли матиму мікрофон. »
Сергій Лозниця, білорусько-український документаліст

Посилання[ред.]Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.