Жерар Депардьє відмовляється жити в Росії та Чечні

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

20 березня 2013

Кіноактор Жерар Депардьє в інтерв'ю телеканалу Notele зізнався, що не планує жити в Росії, незважаючи на російське громадянство та всю любов до цієї країни. Жерар Депардьє має намір жити в Бельгії в містечку Нешене неподалік від французького кордону. Також актор планує відкрити в містечку ресторан, як місце для зустрічей, а не заради грошей. Депардьє зазначив, що в душі завжди залишиться французом і любитиме цю країну але не буде мешкати в ній:

« Сьогодні у Франції сумно, країна інертна, громадяни в дуже делікатному становищі, а в уряду немає досвіду для корекції ситуації »

Депардьє переїхав до Бельгії у 2012 році, щоб не платити податок на розкіш. «Всі ті, хто залишив країну, не були ображені так сильно, як я», — зазначив Депардьє. Актор тоді заявив, що він відмовляється від французького паспорта та соціального страхування, яким він ніколи не користувався [1]:

« У нас більше немає спільної країни, я справжній європеєць, громадянин світу, як мене завжди вчив мій батько »

3 січня 2013 року президент Росії Володимир Путін підписав указ стосовно прийняття Жерара Депардьє до громадянства Російської Федерації[2][3]. 23 лютого 2013 Жерар Депардьє був офіційно зареєстрований за місцем проживання в будинку номер 1 по вулиці Демократична у центральній частині столиці Мордовії Саранську. Ця квартира належать родичам директора Держфільмофонду РФ Миколи Бородачова, який є давнім другом актора. 25 лютого Жерар Депардьє став почесним громадянином Чеченської республіки, а глава Чечні Рамзан Кадиров вручив йому документи на п'ятикімнатну квартиру.[4]

В інтерв'ю телеканалу Notele актор також відзначив, що після своїх поїздок у Росію та Чечню став краще розуміти ці країни і людей, які в них живуть.

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]

. «Жерар Депардьє не захотів жити в Мордовії та Чечні. "Я зрозумів цих людей..."». ',