Перейти до вмісту

Розпочато 7-й Одеський міжнародний кінофестиваль

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

15 липня 2016

15 липня 2016 року відкрився 7-й Одеський міжнародний кінофестиваль. Прес-конференція з нагоди відкриття почалася з оголошення співчуття всім жертвам та постраждалим від нічного теракту в Ніцці.

Перша частина конференції проходила за участю президента ОМКФ Вікторії Тігіпко, генерального продюсера Юлії Синькевич, програмного директора Антельма Відо, радника Одеського міського голови Олени Павлової, актора фільму «Маргарита» Андре Маркона, першого заступника голови правління АТ «ТАСкомбанк» Володимира Дубея, начальника відділу корпоративних комунікацій каналу «Україна» Сабіни Абляєвої та генерального директора компанії «Renault Україна» Яни Міненко.

Засновниця заходу Вікторія Тігіпко зраділа з приводу того, що церемонії відкриття і закриття кінофестивалю знову відбуватимуться в Одеському театрі опери та балету, від якого було вирішено відмовитись два роки тому через політичну кризу в країні та фінансові труднощі. «Це наче повернення до себе додому. При створенні цього оперного театру Дюк де Рішельє мав на меті об'єднати культурні еліти. Ми так само цього прагнемо, адже головна нагорода кінофестивалю — це статуетка „Золотий Дюк“», — заявила пані Тігіпко.

Програмний директор Антельм Відо проінформував, що всього в програмі ОМКФ беруть участь 114 фільмів із 36 країн світу, що на 11 робіт більше, ніж минулого року. Серед них 37 короткометражних, 77 повнометражних, 18 документальних та 17 анімаційних стрічок. Він також зауважив, що українські кінематографісти почали менше знімати про війну, хоча опосередковано все одно її торкаються. Крім цього, Тігіпко і Відо, запозичивши ідею у світових кінозаходів, висловили намір підрахувати по завершенню фестивалю, наскільки економічно вигідними він є для міста.

Друга частина конференції проходила за участю членів журі: режисерів Крістофера Гемптона, Єви Нейман, Михайла Сегала, Ради Шешич, Марини Разбежкіної, акторки Шані Кляйн, заступника директора Софіїського міжнародного кінофестивалю Міри Сталевої та продюсера Ребекки О'Браєн.

Іноземні члени журі зауважили, що для них участь у кінофестивалі є спробою знайомства з українським кіно, так як вони взагалі не бачили українських фільмів через низку причин, за винятком поодиноких випадків, таких як «Плем'я» Мирослава Слабошпицького.

По закінченню часу, відведеного на прес-конференцію, програмний директор і модератор зустрічі Антельм Відо забажав її завершити, але його зупинила Міра Сталева, яка нагадала всім про незаконно засудженого до 20 років ув'язнення в Росії українського режисера Олега Сенцова, з яким вона познайомилася в Одесі п'ять років тому.Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.