Тимошенко переносить свій візит до Москви

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

13 квітня 2005

Стало відомо, що візит Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко до Москви не відбудеться у запланований термін (15-16 квітня). Реальна причина відкладання або скасування візиту другої людини України до дружньої держави не відома, але є офіційна.

Прес-служба уряду оприлюднила таке повідомлення:
«У зв’язку з необхідністю організації проведення у стислі терміни через природно-кліматичні умови, що склалися у поточному році, великого обсягу весняно-польових робіт, а також невідкладного розв’язання проблем на ринку нафтопродуктів, максимально сконцентрувати увагу на вирішенні зазначених питань і тимчасово утриматися від відряджень членів уряду, відповідальних за ці напрямки роботи».

Але в першому повідомленні, стосовно цієї події, йшла мова що візит може бути скасований через й досі не закриту справу Генпрокуратури РФ, в якій фігурує Юлія Тимошенко. Цю заяву оприлюднила російська інформаційна агенція «Новості».

Стосовно офіційної заяви також не все зрозуміло. Спочатку прес-секретар Президента України в розмові з журналістами сказала, що Віктор Ющенко не підписував розпорядження про заборону відряджень членів уряду. З часом вона виправилась і послалась на довге проходження документів через Секретаріат. А вже 14 квітня, перебуваючи з візитом в Дніпропетровську, Віктор Ющенко особисто підтвердив, що таке розпорядження він люб'язно підписав за проханням, власно, Юлії Тимошенко.

Джерела[ред.]