Україна заборонила імпорт білоруських свиней, продукції та сировини з них

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

22 червня 2013

У Республіці Білорусь зафіксували африканську чуму свиней. Захворювання зареєстрували на території Гродненської області у селі Чапунь. Тож для того, аби не допустити занесення АЧС до України, Головний державний інспектор ветеринарної медицини Володимир Горжеєв підписав сьогодні розпорядження про заборону ввезення свиней, продукції та сировини з них.

Департамент ветеринарного і продовольчого нагляду Міністерства сільського господарства та продовольства Республіки Білорусь офіційно підтвердив, що в країні зафіксували захворювання свиней на АЧС.

Тож, щоб не допустити потрапляння захворювання до України, яка є вільною від АЧС, Головний державний інспектор ветеринарної медицини Володимир Горжеєв видав розпорядження. Згідно з ним від сьогодні заборонено ввезення з Республіки Білорусь на територію України сприйнятливих до АЧС тварин, продукції та сировини з них, сперми, яйцеклітин, ембріонів свиней та кормів для свиней.

Володимир Горжеєв також звернувся до Державної прикордонної служби з проханням вжити додаткових заходів, щоб не допустити занесення АЧС до України. Також він наголосив, що фахівці регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду мають бути обов'язково присутніми в усіх пунктах пропуску через державний кордон. Фахівці мають перевіряти вантажі, ручну поклажу, вилучати та знищувати небезпечні продукти та проводити дезінфекцію.

Африканська чума свиней — висококонтагіозне захворювання, що протікає в гострій формі, характеризується швидким перебігом і великою смертністю тварин (98-100%). Для людини африканська чума свиней небезпеки не несе.

Джерела[ред.]

Тексти сайту RegioNews можна поширювати нa умовах ліцензії CC-BY-SA-3.0.