У Стокгольмі третю ніч поспіль тривають заворушення іммігрантів
22 травня 2013
- 17 лютого 2025: Тривають протести Жовтих жилетів
- 17 лютого 2025: У Киргизстані введено надзвичайний стан
- 17 лютого 2025: У Стокгольмі третю ніч поспіль тривають заворушення іммігрантів
- 17 лютого 2025: У Великій Британії арештовано більше ніж 1 200 осіб
- 17 лютого 2025: ЄС визначив дату переговорів про членство з Туреччиною
- 17 лютого 2025: The Economist: українські олігархи сприймають євроінтеграцію як захист не лише від РФ, але й від Януковича
- 17 лютого 2025: Apple викрили у несплаті податків
- 17 лютого 2025: Янукович знайшов у своїх євроінтеграційних планах чільне місце для дружби з Росією
- 17 лютого 2025: Хорватія стала 28-м членом ЄС
- 17 лютого 2025: У Херсоні розпочалася Вікіконференція
- 17 лютого 2025: У Туреччині не вщухають антиурядові протести
- 17 лютого 2025: У Стокгольмі третю ніч поспіль тривають заворушення іммігрантів

На вулицях іммігрантського району Стокгольма Хюсбю третю ніч поспіль тривають заворушення, що почалися у неділю. Про це в середу, 22 травня, повідомляють місцеві ЗМІ. Як пише газета Svenska Dagbladet, минулої ночі поліцейські нарахували 30 спалених автомобілів на заході і півдні Стокгольма, затримано вісім осіб.
Заворушення почалися в неділю ввечері. Близько 60 людей підпалювали машини, кидали каміння в поліцейських. У ніч на вівторок у заворушеннях в західному мікрорайоні Хюсбю брали участь вже близько 100 осіб.
Вони, ймовірно, розлютились через те, що 13 травня в цьому районі поліція застрелила 69-річного чоловіка. Останній силоміць у своїй квартирі утримував жінку, а коли правоохоронці намагались вибити двері до помешкання, накинувся на них з ножем. Розслідування цього випадку і спровокованих ним погромів триває.
Район Хюсбю, в якому і відбулися заворушення, розташований на північному заході Стокгольма. Більшість жителів цього передмістя — іммігранти.
За даними правоохоронців, насправді мігранти бунтують через низький, на їхню думку, рівень соцзабезпечення. Самі мешканці іммігрантських районів, які стали епіцентром безладів, скаржаться на прояви расизму з боку шведської поліції.
До слова, іммігранти у Швеції, які не мають роботи, отримують від держави допомогу в розмірі 300 доларів. Окрім цього, влада платить за помешкання, надає безкоштовне соцзабезпечення та можливість здобути освіту. Мінімальна зарплата мігранта у Швеції, відповідно до законодавства, повинна становити 930 доларів США. Окрім цього, мігрант отримує численні пільги та знижки.
Джерела
[ред.]- У Стокгольмі тривають масові заворушення Кореспондент.net, 22.05.2013
- Мігранти бунтують через соцзабезпечення, — поліція Стокгольма (Відео) 24 (телеканал), 22.05.2013
- У столиці Швеції три ночі поспіль через заворушення горять автомобілі (Фото, Відео) 24 (телеканал), 22.05.2013
- Стокгольм: іммігрантські заворушення третю ніч поспіль euronews, 22.05.2013
- Три ночі підпалів у Стокгольмі Українська служба BBC, 22 травня, 2013 p.