У кількох регіонах Росії скасовують електропоїзди

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Електричка в Тульській області

5 лютого 2015

У кількох регіонах Росії припинено приміське залізничне сполучення. ЗМІ передають про ліквідацію руху приміських електропоїздів у Псковській, Вологодській, Тверській, Нижньогородській і Тамбовській областях, а також у Забайкальському краї. Напередодні Московська залізниця сповістила пасажирів про скасування всіх поїздів у напрямку Москва — Гагарін з 16 лютого 2015.

Причиною скасування електропоїздів є непорозуміння між регіональними владами і регіональними компаніями, що здійснюють приміські пасажирські переведення, співвласником яких є «Российские железные дороги» (РЖД). За законом регіональні влади повинні компенсувати РЖД збитки від пасажирських перевезень. Суми компенсацій рік від року зростають. Проте, на думку президента РЖД Володимира Якуніна, «Більшість регіонів не беруть на себе відповідальність за організацію перевезень, не хочуть платити за послуги РЖД, вважаючи, що електрички все одно ходитимуть, навіть якщо в їх бюджеті залишиться нуль рублів на ці цілі».

У ряді регіонів скасування електричок викликало резонанс. Жителі одного з сіл в Забайкаллі, де планувалося скасувати електрички, погрожували перекрити Транссибірську магістраль. Після цього влада регіону заявили, що реструктуризує заборгованість та збережуть приміське сполучення.


Джерело[ред.]

Creative Commons
Creative Commons
У цій статті використано матеріали статті «В Тульской, Псковской и Вологодской областях отменены все электрички» інтернет-видання «Частный Корреспондент», що поширюється за ліцензією CC-BY-3.0 Інформація про проект