Перейти до вмісту

Азаров готовий заморозити дві гілки ГТС, якщо транзит газу з РФ не збільшиться

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

21 вересня 2013

Якщо обсяг транзиту газу з Росії до ЄС не збільшиться, доцільно порушити питання про заморожування двох гілок ГТС України. Про це сказав прем'єр-міністр України Микола Азаров на 10-й щорічній зустрічі «Ялтинська європейська стратегія» (YES).

Він зазначив, що Україна готова "заморозити" дві гілки своєї газотранспортної системи (ГТС), якщо таке рішення буде погоджено з країнами Євросоюзу.

"Наша ГТС орієнтована на прокачування 150 млрд кубометрів газу і, якщо провести модернізацію, ми зможемо прокачувати і 200 млрд. кубометрів. Але тільки якщо в цьому існує потреба. На жаль, за останній рік обсяг прокачування впав у два рази. І сьогодні ми використовуємо свою ГТС десь на 60% її потужності" , - зазначив він.

Голова уряду поскаржився, що це призводить до певних витрат, враховуючи, що країни Європейського союзу зацікавлені сьогодні у диверсифікації поставок газу, що знижує використання потужностей української ГТС.

"А чому тільки Україна повинна нести витрати? Може, законсервувати дві нитки цього газопроводу? Нам 50 млрд кубометрів газу вистачить" , - заявив він.

На думку Азарова, Україна і ЄС мають спільно прийняти таке рішення.

"Давайте разом приймати таке рішення. Не може Україна одна нести такі колосальні витрати", - сказав прем’єр-міністр.

Як повідомлялось, у жовтні 2012 року НАК "Нафтогаз" підписав контракт з німецьким промисловим постачальником "Ferrostaal Industrieanlagen" щодо модернізації української ГТС.

Нагадаємо, у вересні директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек заявив, що надання кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку на модернізацію української газотранспортної системи можливе лише після завершення реорганізації НАК "Нафтогаз України".

Згодом Куусвек повідомив, що банк розраховує завершити переговорний процес щодо виділення кредиту на модернізацію газотранспортної системи України до кінця 2013 року.

Джерела[ред.]