Перейти до вмісту

Financial Times: ЄС посилює свою увагу до України, аби отримати більше впливу на Сході

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

26 вересня 2013

ЄС йде на поступки України, дозволивши застосовувати багато пунктів угоди про асоціацію одразу ж після її підписання, для того щоб посилити свій вплив на Сході. Про це пишуть оглядачі The Financial Times Роман Олеарчик та Джошуа Чеффін.

Основною метою Європейського Союзу є зафіксувати близькі зв’язки із Україною, підписавши угоду про асоціацію на саміті у листопаді, де будуть представлені прем'єр-міністри країн Східного парнерства, «через які Москва та Брюссель зіткнулися лобами», вважають оглядачі The Financial Times.

«Найбільш високопоставлені представники ЄС – президент Єврокомісії Хосе Мануель Баррозу та президент Європейської Ради Герман Ван Ромпей – висловили свою «впевненість просування вперед» угоди після зустрічі із українським президентом на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку 24 вересня. Держави-члени ЄС під час приватної наради 23 вересня погодилися підсолодити свою пропозицію Україні тим, що вона зможе користуватися багатьма із переваг угоди, включно із лібералізацією торгівлі, як тільки її буде підписано», - пишуть Роман Олеарчик та Джошуа Чеффін.

Крім того, один із високопосадовців ЄС сказав у коментарі виданню, що в деяких аспектах російський тиск допоміг ЄС.

«Незважаючи на рішучість щодо перемоги у битві за Україну, особливо серед таких її східних сусідів, як Польща та Литва, які все ще підозріло ставляться до російського домінування, решта продовжують сумніватися у колишній комуністичній державі із корупційною історією та вибірковим правосуддям», - пишуть оглядачі The Financial Times.

Тому, резюмують автори, Україні залишається працювати, аби «домогтися відчутного прогресу» у реформах та справі Тимошенко, у чому переконували українського президента європейські політики 24 вересня у Нью-Йорку.

Джерела[ред.]