Викладачі Києво-Могилянської академії: Знищивши дошку Шевельова, «борці з фашизмом» самі постали в ролі примітивних дикунів

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

27 вересня 2013

Студенти й викладачі Національного університету «Києво-Могилянська академія», серед яких обидва президенти університету, опублікували офіційну заяву на захист меморіальної дошки Юрію Шевельову, де засуджують дії мера Харкова Григорія Кернеса та голови обласної держадміністрації Михайла Добкіна.

«У Харкові по-варварськи знищено меморіальну дошку, встановлену на честь Юрія Шевельова, українського вченого зі світовим ім’ям. Інспірували це погромницьке дійство голова обласної держадміністрації Михайло Добкін та міський голова Григорій Кернес. Саме їхні надумані звинувачення Шевельова в колабораціонізмі лягли в основу рішення міськради про демонтаж меморіальної дошки», йдеться у заяві.

За їхніми словами, «полум’яні «борці з фашизмом» самі постали в ролі примітивних дикунів».

«Знищення меморіальної дошки, виготовленої коштом громадськості і встановленої на будинку, в якому мешкав Юрій Шевельов, – це ще один виклик здоровому глузду, вияв зневаги й агресії невігласів-україноненависників стосовно нашої культури та її діячів, наслідок безкарності тих, хто плюндрує пам’ятники Тарасу Шевченку й меморіальні знаки, що увічнють пам’ять про Голодомор».

Одіозні персони намагаються повернути нас у часи «краткого курса ВКП/б/» і прокурора Вишинського. Нам продовжують нав’язувати конфронтаційні сценарії розколювання суспільства. Нас «тестують» на здатність до громадянського опору варварству», – йдеться у заяві.

Великий лінгвіст і літературознавець Юрій Шевельов – почесний професор Національного університету «Києво-Могилянська академія»; його наукове і людське ім’я має бездоганну репутацію в очах десятків тисяч викладачів та студентів, – і всілякі добкіни й кернеси безсилі це змінити. Вони – минущі, а Шевельов – залишається. Будьмо певні цього.

Серед тих, хто підписалися під заявою, почесний президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» В’ячеслав Брюховецький, ректор закладу Сергій Квіт, відомі дослідники-філологи Віра Агеєва, Володимир Моренець, Володимир Панченко.

Тим часом у соцмережах закликають принести на місце, де була дошка, квіти.

Як повідомлялось, 3 вересня до міського голови Геннадія Кернеса та губернатора Михайла Добкіна надійшли звернення від ветеранських та «антифашистських» організацій, у котрих Шевельов названий «поплічником нацистів», а відтак увічнення його пам’яті вимагали заборонити.

У звязку з активізацією так званих антифашистів та намірами влади підтримати їхні вимоги, меморіальну дошку терміново відкривали майже вночі.

Незважаючи на заяви Громадського комітету зі вшанування 105-річчя Юрія Шевельова й громадських активістів про фальсифікацію рішення комісії з топоніміки Харківської міськради щодо заборони встановлення меморіальної дошки, а також на фальсифікацію голосів, та попри заклики науковців провідних університетів США, Канади і Британії зберегти дошку, 25 вересня регіонали і комуністи Харківської міськради проголосували за її демонтаж.

Буквально через півгодини після рішення міськради троє чоловіків розбили і забрали пам'ятний знак.

Пізніше Кернес заявив, що комунальні служби міста не причетні до демонтажу пам’ятної дошки, а в обласному управлінні МВС правоохоронці проводять перевірку за фактом демонтування.


Джерела[ред.]