В Ужгороді міліція застосувала силу проти активістів, які протестували проти незаконного будівництва

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

5 жовтня 2013

В Ужгороді 5 жовтня на площі Народній міліція з застосуванням грубої фізичної сили, затримали активістів, які намагалися перешкодити незаконним будівельним роботам на площі, а також журналістів, які висвітлювали акцію. Про це повідомляє прес-служба ВО «Свобода».

Серед затриманих очільник Ужгородської міської організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Томаш Лелекач, троє інших свободівців, громадський діяч Олександр Волосянський та ужгородський журналіст Олег Диба, якого взагалі затримали за "будівельним майданчиком", під час виконання професійних обов'язків.

«Активісти та мешканці міста вже втретє протестували проти незаконної реконструкції площі, на якій з місцевого б'юджету вирішили "відмити" 3 мільйони гривень. Цього разу роботи знову почалися у вихідний день», - йдеться у повідомленні.

Постановою місцевої влади п'ятьом активістам заборонили вхід на "будівельний майданчик", хоча без встановленого паркану, як вимагають будівельні норми немає, він таким не може вважатися. Серед тих, кому заборонили вхід – юрист, активіст Віталій Грегор, головний редактор інформаційного сайту Закарпаття он-лайн Олег Диба, інші активісти.

Після того як держвиконавець зачитав протестувальникам постанову про заборону перешкоджати будівельним роботам, машини почали знімати ґрунт з газону. Активісти наголосили, що ці дії є незаконними та грубо порушують будівельні норми, бо майданчик незагороджений, а отже, люди мають повне право перешкоджати таким незаконним роботам. Відтак обурені люди вирішили зупинити екскаватор, проте тут у ситуацію втрутилися міліціонери, яких було в рази більше за протестувальників та із застосуванням грубої фізичної сили почали валити на землю та затримувати людей. Усіх затриманих доправили до міського райвідділу міліції.

На своїй сторінці у Facebook, народний депутат Віктор Балога повідомив, що проти затриманих вже «фальсифікують протоколи про непокору працівникам міліції, хоча все місто бачило як не вони, а проти них була застосована сила».

«Керівництво міліції ганебно ховається від адвокатів і депутатів міської ради», - підкреслив Балога, і додав, - «Якщо у Києві таким уже нікого не здивуєш, то Закарпаття такого бєзпрєдєлу не бачило з часів виборів 2004 року в Мукачеві».

«З центру репресії поширюються в регіони», - резюмував політик.

Як повідомлялось, на День Ужгорода 28 вересня у приміщенні Ужгородської міської ради до журналіста Олега Диби та дівчат-студенток місцеві «тітушки» і охоронці мера міста застосували силу та погрожували ім убивством. Міліція в ситуацію не втрутилася.

Нагадаємо, 2013 року зросла кількість нападів на журналістів з боку силових структур та приватних осіб. Зокрема, за січень-липень 2013 року зареєстровано 117 справ за 171 статтею КК "Перешкоджання професійній діяльності журналіста". При цьому лише 3 справи скеровано до суду.

Журналістські організації передали до Міністерства внутрішніх справ та Генпрокуратури заяву з інформацією про скоєння злочинів стосовно журналістів і вимагають від силовиків притягнення винних до відповідальності.

Джерела[ред.]