Перейти до вмісту

Знайдено забутий твір Ігоря Стравінського

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

6 вересня 2015

Ігор Стравінський

В Петербурзькій консерваторії знайшли ранній твір І. Стравінського, що понад сто років вважався втраченим. Це оркестрова «Погребальна пісня», яку 26-річний композитор написав після смерті свого вчителя, Миколи Римського-Корсакова.

Твір виконувався лише один раз — на меморіальному концерті пам'яті М. Римського-Корсакова в 1909 році. На той час І.Стравінський ще був маловідомим композитором. Вже наступного року, І.Стравінський напише свій перший балет на замовлення Дягілєва — «Жар-птицю», що принесе йому світову славу, й невдовзі назавжди лишиться за кордоном.

Натомість в Росії 1917 вибухне Жовтневий переворот і подальша громадянська війна, в ході якої будуть втрачені чимало культурних цінностей, в тому числі й «Погребальна пісня». Через 25 років Стравінський залишить згадку про свій ранній твір в автобіографії, але не зможе відновити по пам'яті музичній матеріал.

Дослідниця творчості І. Стравінського Н. Брагінська впродовж багатьох років намагалася знайти втрачені рукописи. І лише в 2014 році, коли будівлю консерваторії стали готувати до капітального ремонту й дістали купи паперів, що лишались недоторканими впродовж десятиліть, бібліотекар помітила рукописи оркестрових партій і передала їх Н. Брагінській. Наразі триває робота з реставрації партитури по оркестрових партіях.

Джерела[ред.]