Роботу над фільмом за віршем Шевченка призупинили через брак коштів

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

22 вересня 2013

Кінопроект режисера Михайла Іллєнка "Толока" вимушено призупинено через відсутність фінансування з боку приватного інвестора, повідомив режисер.

"Ми зняли майже 45% стрічки. І нам дуже важливо зловити "натуру, що йде" - природу, пори року, те, що для цього фільму має велике значення. Поки що ми продовжуємо активний пошук нового інвестора. Намагаємося також взаємодіяти і з колишнім. Чи встигнемо до березня, коли планували прем'єру? Все буде залежати тільки від фінансування. Хоча час іде", - розповів Іллєнко.

В той же час у Державному агентстві з питань кіно повідомили, на проект «Толока» вже виділено 9 млн гривень.

Інша частина передбачалася від приватного інвестора, але досі ці кошти не надійшли.

Як відомо, виробництво фільму "Толока" здійснює компанія "Іллєнко Фільм" за підтримки Держкіно та благодійного фонду "Велика Родина". У фільмі знімаються Богдан Бенюк, Дмитро Рибалевський, Дмитро Лінартович, дочка режисера Іванка Іллєнко. У роботі над кінопроектом також задіяний італійський композитор Алессіо Влад, що раніше працював над стрічками "Каллас назавжди", "Джей Ейр", "Осаджені", "Чай з Муссоліні".

Михайло Іллєнко планував приурочити свій фільм до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Прем'єра передбачалася у березні 2014 року. В основі майбутньої стрічки - поезія Кобзаря: "У тієї Катерини хата на помості, із славного Запорожжя наїхали гості". У цій поезії 67 рядків, але постановник вирішив розгорнути навколо цих віршів цілу панораму українського життя.

Загальний бюджет фільму був анонсований на рівні 28 млн грн.

Джерела[ред.]