Українського сисадміна засудили за китайські брелоки

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

2 квітня 2013


Keyfinder-inside.jpg
Keychain dynamo flashlight 1.jpg

У Києві завершився суд у справі системного адміністратора Андрія Фенченка, який близько двох років тому замовив у китайського виробника два брелока з функцією аудіо та відеозапису. Спочатку Служба безпеки України інкримінувала обвинуваченому контрабанду спеціальних технічних пристроїв, призначених для негласного збору інформації та заборонених до використання на території країни та вимагала покарання до 7 років. Рішенням Солом'янського районного суду покупця визнано винним і присуджено сплатити 8,5 тисяч грн. штрафу та судові видатки за експертизу придбаного товару.

Киянин Андрій Фенченко у 2011 році замовив в китайському інтернет-магазині два брелоки з функцією аудіо- та відеозапису. Але посилки він вчасно не отримав. Спочатку йому повідомили, що вона «загубилася» на митниці, після того як вона «знайшлася» Андрієві запропонували її забрати. На пункті видачі на нього чекали працівники СБУ, які вручили постанову про порушення проти нього кримінальної справи за «контрабанду спеціальних технічних засобів», які є забороненими в Україні. За цією статтею Андрієві Фенченко загрожував 7-річний термін ув'язнення, проте в ході тривалих слухань звинувачення було змінено на «замах на придбання спеціальних технічних засобів для негласного отримання інформації», за якою передбачається менший термін.

Андрій Фенченко не здивований вироком і вважає таке рішення політичним, бо дуже довго переносили час вироку. За його словами, швидше за все був тиск на суд. Він так прокоментував цю справу[1]:

« Ці справи порушують для того, аби підняти собі статистику. Розслідування дуже легкі, нікого не потрібно шукати. Прийшла посилка, порушили справу, галочку поставили. Також, є фінансова сторона питання. Офіційні дані митниці про кількість затриманих посилок різняться із даними СБУ. Митниця називає одну цифру, значно більшу, ніж СБУ. Очевидно, люди платять гроші, аби справи не порушувались. Іншого пояснення в мене немає. Влада захотіла прийняти закон про заборону спеціальних технічних засобів, аби убезпечити себе від народу. А СБУ вирішила скористатись для підняття статистики, і ще грошей заробити. Ми ж ні з ким не воюємо, терористів в нас немає. А треба виправдовуватись, чому в нас працює 40 тисяч людей в СБУ. Навіть ізраїльському «Моссаді» близько 10 тис. Хоча це найсильніша розвідка світу. І країна веде військові дії. »

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]

«Солом'янський райсуд Києва виніс вирок чоловіку за замовлення брелоків з відеокамерами». ', «У справі про китайські брелоки киянина Андрія Фенченка все ж засудили». gazeta.ua, «Київський сисадмін сплатить 8,5 тис. грн штрафу за замовлення китайських брелоків через інтернет». ТСН,