Французький філософ: Українці повинні домагатись визнання Голодомору геноцидом

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

20 вересня 2013

Французький філософ та політолог Філіпg де Лара вважає, що український народ повинен домагатись визнання Голодомору як злочину проти нарорду. Про це він сказав під час лекції «Відлуння великих східноєвропейських політичних репресій ХХ століття у сьогоднішній Європі» в книгарні «Є» 20 вересня.

Філіпп де Лара наголосив, що кожен народ повинен вимагати визнання власних трагедій. «Саме євреям треба було б згадувати та відзначати Голокост, саме вірменам треба було б пам’ятати, відзначати та вимагати визнання геноциду 1915 року, українцям требу було б пригадувати та вимагати визнання Голодомору. Це моральний та політичний обов’язок. Але чи повинен кожен народ залишатись замкненим у своїй трагедії? Безумовно ні. Насамперед, тому, що боротьба за визнання цих жахів адресована для інших», - сказав він.

"У випадку Голодомору або вірменського геноциду – де була очевидна причина - йшлося про просте відновлення історичних фактів перед завісою брехні, заперечення та спотворення фактів", - вказав де Лара.

Він підкреслив, що визнання подібних злочинів адресовані усім – до спільної пам’яті.

В той же час він вказав, що важко зробити простий перелік репресій в Україні, серед яких і Голодомор, і вторгнення радянської влади в Західну Україну, і вторгнення нацистських військ, і знищення єврейського населення, і етнічні чистки 1943-47 років.

«Багато людей з труднощами розуміє те, що відбувалось на ваших теренах. Це ускладнюється тим, що української держави як такої не існувало між 1920 та 1991 роками. Всі факти, які я озвучив, не так вже відомі на Заході», - сказав він.

Як відомо, Філіп де Лара – професор університету Париж II (Університету Пантеон-Ассас) (філософія та політичні науки). Досліджує питання антропології тоталітаризму. Співпрацює як критик із відомим у Франції інтернет-виданням nonfiction.fr.

Джерела[ред.]