Перейти до вмісту

100 шедеврів світової скульптури

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

12 травня 2013

12 травня у Києві завершилася виставка «100 шедеврів світової скульптури», яка проходила у рамках меценатського проекту на підтримку Мистецького Арсеналу. На виставці було представлено 100 робіт 18 знакових авторів кінця XIX — першої половини XX століть. Це — Огюст Роден, Арістід Майоль, Амедео Модільяні, Генрі Мур, Ганс Арп, Олександр Архипенко, Костянтин Бранкузі, Рембрандт Бугатті, Поль Гоген, Сальвадор Далі, Едгар Дега, Альберто Джакометті, Діего Джакометті, Хана Орлова, Пабло Пікассо, Огюст Ренуар, Осип Цадкін, Жак Ліпшиць. Цікаво відзначити, що майже всі представлені митці більш відомі як художники, а не скульптори. Підібрані твори репрезентують основні напрямки розвитку скульптури — фігуральна скульптура (Дега, Майоль, Роден), Паризька школа (Пікассо, Бранкузі, Модільяні) та авангардна скульптура (Ліпшиць, Мур, Архипенко).

«Маленька танцівниця» Дега — єдина його робота, яку він виставляв за життя[1].

Найбільше в експозиції було робіт Родена, Дега й Олександра Архипенка. Останній, до речі, є єдиним українцем, роботи якого ввійшли до проекту. Архипенко — один із основоположників кубізму у скульптурі. На виставці було продемонстровано його «Жінка, що сидить» (1912), «Жіноча постать» (1914), «Плаский торс» (1914), «Плаский торс» (1919), «Торс на мильному камені» (1928), «Торс у просторі» (1935–1936):

Усі твори виставки — з приватної колекції мецената й філантропа Ігоря Воронова, який є відомим колекціонером. Такого плану виставка проводилася в Україні вперше.

Примітки[ред.]Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.