Усі вимоги молоді виконано

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
(Перенаправлено з Всі вимоги молоді виконано)

Представники ООО «ДемАльянс» скасували заплановане проведення театралізованої вистави в обмін на виконання усіх вимог.

Рівно рік тому – 9 листопада 2006 року молодь з 9 ВНЗ Одеси провела в центрі міста театралізовану виставу «Казочка про 15 гривень», протестуючи проти здирництва при проходженні медичного обстеження в міській поліклініці №12 (див. прес-реліз від 9.11.06 в додатку). Зі студентів вимагали сплачувати 15 гривень при проходженні медогляду, а також додатково сплачувати гроші в деяких кабінетах.

Головною вимогою молоді було: «Перехід медобслуговування на страхову основу, як це практикується в інших студентських поліклініках міста. Студенти на початку року сплачують страховий внесок в розмірі 10 гривень. За ці гроші не лише проходять медичний огляд, але й можуть протягом року безкоштовно проходити медичне обстеження та здавати будь-які аналізи у випадку хвороби».

Акція наробила багато галасу. Була висвітлена чотирма телеканалами та іншими ЗМІ.

Після цього було багато зроблено: збір підписів студентів до ректора ОНУ, перемовини з ректором, з представниками поліклініки, з головою управління охорони здоров’я Одеської міськради. Але результату ці перемовини не дали – зі студентів продовжували брати за медогляд 15 гривень, а також гроші за додаткові обстеження чи аналізи.

Тим часом молодь об’єдналася в Одеський обласний осередок всеукраїнської молодіжної громадської організації «Демократичний Альянс» (до 3.06.07 – «Християнсько-Демократична молодь України) задля більш ефективного захисту своїх прав.

Останньою краплею стала розмова голови осередку «ДемАльянсу» Олексія Чорного з головою поліклініки Віктором Цезаревічем Чорномазом, яка відбулася 7 листопада цього року. В якій голова поліклініки заявив, що зі студентів беруть гроші тому, що держава на це гроші не виділила, але будь-які докази цього надати відмовився, а також сказав, що іншого виходу з цієї ситуації не існує.

Того ж дня Правлінням «ДемАльянсу» було прийнято рішення провести 9 листопада масову акцію протесту студентів під назвою «Казочка про 15 гривень – 2. Рік пройшов, а Ви ті ж самі». Також було прийнято рішення розпочати збір підписів студентів із зазначенням того, скільки і хто в них вимагав грошей і куди вони їх платили. За одну добу таких свідчень було зібрано більше 150. Вони мали стати основою для звернень в управління охорони здоров’я Одеської міськради, міністерство охорони здоров’я України і прокуратуру. Того ж дня про акцію було письмово попереджено мерію міста та були розіслані прес-анонси для ЗМІ.

З цього моменту питання, яке молодь не могла розв’язати протягом року, почало стрімко вирішуватись. Голові осередку «ДемАльянсу» подзвонив головний лікар і сказав, що готовий зустрітися в будь-який момент і надати всю необхідну інформацію. Після цього ним був зроблений ще один дзвоник - ректорові ВНЗ, в якому навчається молодіжний лідер, з проханням «сприяти» вирішенню ситуації.

Незважаючи на це, 8 листопада перемовини відбулись. В них взяли участь чотири представники поліклініки, серед них головний лікар, три представники адміністрації ОНУ, серед них проректор, голова управління молодіжної та сімейної політики одеської міської ради, голова профкому студентів ОНУ (Профком також вже більше року намагається вирішити проблему з 12 поліклінікою) та голова одеського осередку «Демократичного Альянсу».

В результаті дійсно тяжких перемовин, в яких представника «ДемАльянсу» активно підтримувала тільки голова профкому студентів ОНУ Олена Власенко, всі умови молоді були виконані, оформлені у вигляді документу, і підписані головним лікарем. З чим ми і вітаємо студентів ОНУ, академії холоду та зв’язку, нархозу та архітектурного.

Представники молоді домовилися, що проходження медобстеження для студентів із скрутним матеріальним становищем буде безкоштовним. Всі інші студенти можуть вносити благодійний внесок в розмірі 10 гривень на покриття розходів, не передбачених бюджетним фінансуванням, і за це матимуть гарантії безкоштовного обстеження в поліклініці протягом року.

На ці кроки представники поліклініки згодилися піти в обмін на обіцянку «ДемАльянсу» не влаштовувати під вікнами поліклініки масових акцій.

Після перемовин Олексій Чорний заявив, що листа в прокуратуру вони також, поки що, надсилати не будуть, але будуть чітко контролювати, щоб представники поліклініки дотримувались свого слова. А утисків з боку адміністрації ані він, ані активісти його організації не бояться, тому, що знають, що молодь, якщо вона об’єднана – це сила.

9 листопада активісти «Демократичного Альянсу» розпочнуть розвішувати оголошення про перемогу по ВНЗ, студенти яких проходять медогляд в поліклініці № 12. Для цього вони збираються на 13.00 біля головного корпусу Академії Холоду (напроти головного корпусу ОНУ) (на розі Пастера та Дворянської).

Стаття на сайті ВМГО Демократичний Альянс