Перейти до вмісту

Студентське самоврядування по-норвезькому

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

Саме про особливості студентського самоврядування Норвегії йшла мова під час Синхронної школи студентського самоврядування, що проводилася в Дніпропетровську за ініціативи Української асоціації студентського самоврядування. Школа проходила за активної участі міжнародної асоціації студентів STL. У цій школі активну участь брали дві представниці Луганського обласного осередку ВМГО «ДемАльянс» – Зоя Буйницька (голова осередку) та Людмила Петрухан (член Правління).

Під час навчання активістами ЛОО ВМГО «Демократичний Альянс» було почерпнуто норвезький досвід студентського самоврядування, яке має трохи відмінну систему від української. Цікаво було дізнатися про права та обов’язки студентів Норвегії, що становлять доволі широкий спектр, про особливості формування бюджету, організацію роботи органів норвезького студентського самоврядування. Цікавим фактом, на думку Зої Буйницької, є те, що в Норвегії студентські ради мають свій офіс та 12 людей, які працюють там на постійній основі.

Учасники Синхронної школи студентського самоврядування працювали в групах. Результатом такої роботи стало виділення основних проблем студентства: у працевлаштуванні, проблема слабкої профорієнтації, вступних іспитів, соціального пакету, незахищеність студентів у правових питаннях тощо. Також учасники школи спробували створити компанії з виробництва з підручних матеріалів продуктів, що були б корисними та цінними для суспільства. Крім того, норвежці акцентували увагу найкращих представників українського студентства на практичному спрямуванні в освіті, тобто щоб у вищих навчальних закладах вивчалось те, що знадобиться в майбутньому.

Стаття на сайті ВМГО Демократичний Альянс