Перейти до вмісту

У відповідь на звернення СУМ в Україні «Про корупцію у Міністерстві України у справах сім'ї, молоді та спорту»

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

ВМГО Демократичний Альянс* вже тривалий час послідовно відстоює процес підвищення рівня відкритості та прозорості конкурсу проектів програм, розроблених громадськими організаціями, стосовно дітей, молоді, жінок та сім’ї та, безпосередньо, необхідність контролю за реалізацією тих з них, які отримали часткове державне фінансування по результату його проведення. При цьому, ми переконані, що цей контроль має здійснюватися не лише з боку державних органів влади, а й з боку громадського сектору нашої держави.

Саме тому, 21.03.2007 року Демократичний Альянс звернувся з відкритим листом до міністра у справах сім’ї, молоді та спорту, в якому закликав започаткувати процедуру опублікування всеукраїнськими молодіжними громадськими організаціями на веб-порталі міністерства творчих звітів по тим проектам програм, які перемогли у конкурсі.

Даний крок був покликаний задовольнити право громадськості знати не лише суми коштів, які були надані конкретній організації на певну програму, але й на що вони були спрямовані, тобто про її змістовне наповнення і результати реалізації.

Вже за декілька днів, а саме 04.04.2007 року на зустрічі з міністром Головою ВМГО Демократичний Альянс було презентовано пропозицію організації, яка була покладена в основу згаданого вище відкритого листа.

Результатом наших ініціатив стало те, що конкурсна комісія нещодавно затвердила вимогу до організацій, які перемогли у конкурсі міністерства, здійснювати процедуру опублікування їх творчих звітів по результатам виконання проектів програм на його веб-порталі.

Проте, розділяючи вашу стурбованість, ми усвідомлюємо, що цих ініціатив не достатньо для того, щоб проекти програм ВМГО, які реалізовуються за часткової фінансової підтримки держави, були повністю відкритими і прозорими для української громадськості. Саме тому, на наше переконання, ми повинні шукати й інші шляхи задоволення потреби у тому, щоб зробити конкурс міністерства та реалізацію проектів програм такими, які отримували б цілковиту підтримку та довіру від організованого молодіжного руху України.

Розуміючи таку необхідність, ми вже тривалий час в межах організації обговорюємо нову ініціативу, що полягає в утворені громадського моніторингового комітету молодіжних проектів програм всеукраїнських молодіжних громадських організацій, які здійснюються за часткової фінансової підтримки держави. А сьогодні ми вирішили запропонувати вам та будь-яким іншим організаціям України долучитися до процесу створення цього комітету, який здійснюватиме контроль за фактичним проведенням проектів програм, їх якістю, практично, за виконанням тих зобов’язань, які ВМГО взяли на себе під час участі у конкурсі.

На наше переконання, дана ініціатива, беззаперечно, упереджуватиме велику кількість потенційних порушень та надасть громадськості ефективний інструмент контролю за використанням коштів державного бюджету, що передбачені на реалізацію молодіжних проектів програм, а також, дозволить здійснювати публічний вплив на рішення конкурсної комісії, у разі якщо цьогорічні переможці конкурсу ставитимуться до реалізації проектів програм безвідповідально.


З повагою,

Голова ВМГО Демократичний Альянс

Василь Гацько


  • до 03.06.2007р. ВМГО Демократичний Альянс мав назву ВМГО Християнсько-демократична молодь України


Довідково:

Звернення СУМ в Україні "Про корупцію у Міністерстві України у справах сім'ї, молоді та спорту" було опубліковано 07 червня 2007 року на інтернет-порталі "Громадський простір" за адресою: http://civicua.org/news/view.html?q=949011


Стаття на сайті ВМГО Демократичний Альянс