Перейти до вмісту

Президентом делегації ЄС міжпарламентського комітету з розвитку ЄС - Росія

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

16 січня у Європейському парламенті в Страсбурзі відбулась зустріч Анатолія Короля та Віктора Андрусіва з Європарламентарем Ріаю Омен-Руіжтен. На зустрічі обговорювались питання поточних тенденцій у стосунках ЕС та Росії у світлі минувших парламентських та березневих президентських виборів у РФ, а також питання перспектив вступу України в ЄС.

Пані Омен-Руіжтен висловила позицію Європейської Народної Партії по питанню демократії та свободи слова в Росії, а також бачення ЄС подальших перспектив розвитку двосторонніх стосунків.

«Демократичний Альянс вже тривалий час відстоює позиції України та Східної Європи на міжнародному рівні, і нас не можуть не турбувати процеси, що відбуваються у наших Східних та Північних сусідів – Росії та Білорусі.

Очевидно підсилення ознак авторитарності внутрішнього устрою, використання газової залежності Європи як інструменту задоволення своїх політичних інтересів, підвищення політичного та економічного тиску на Україну з боку Російської Федерації, вимагають від нас рішучих дій по захисту національних інтересів, координації діяльності та консолідації позиції з нашим Західним Сусідом.

Зараз Демократичний Альянс готує резолюцію до розгляду березневого засідання Ради Молоді Європейської Народної Партії щодо ситуації у Росії та її впливу на Європу. Сприйняття цього питання різними країнами не є однозначним, тому це має бути виважений та ретельно узгоджений документ. Зустріч з пані Омен - Руіжтен безперечно сприяла нашому розумінню позиції правлячої партії Європи, що суттєво допоможе нам у підготовці цієї резолюції. Протягом наступних двох тижнів у нас з Віктором заплановано, ще цілий ряд зустрічей в тому числі і з представниками цього міжпарламентського комітету на яких ми продовжимо обговорення даної проблеми з Європарламентарями.

Безперечно, наша розмова з пані Омен-Руіжтен стосувалась і безпосередньо стосунків Україна - ЄС, а саме перспектив членства України у Європейському Союзі. Тут я мушу визнати, що відповіді які ми почули, засмутили б будь якого українського єврооптиміста – абсолютно очевидно, що ЄС не тільки не готовий визначити приблизні можливі терміни вступу України, а й взагалі не розглядає таку можливість як однозначну, і реальну в найближчі 10 – 15 років. Але для нас це лише означає, що ми маємо сконцентруватись на внутрішніх реформах, підвищенні добробуту громадян, культурному розвитку, викореню корупції і тільки досягши суттєвих зрушень повернутись до питання доцільності та перспектив вступу України в ЄС».

Так прокоментував зустріч Міжнародний Секретар Демократичного Альянсу – Анатолій Король.

Стаття на сайті ВМГО Демократичний Альянс