Перейти до вмісту

До 60-річчя співачки «Інтер» покаже документальний фільм: «Квітка. Голос у єдиному екземплярі»

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

3 квітня 2013

Квітка співає під час зйомок «Have You Driven a Ford Lately?» (1989)

4 квітня 2013 року Квітці Цісик, американській співачці українського походження, мало б виповнитися 60 років. Співачка померла від раку молочної залози 29 березня 1998 року, не доживши 5 днів до свого 45-річчя. Телеканал Інтер зняв про неї документальний фільм, який покажуть в ефірі у п'ятницю, 5 квітня, о 00:00. Також заплановано чотири допрем'єрні покази у кінотеатрах, які відбудуться завтра у Києві, Львові, Одесі та Луганську[1]. Також фільм буде показано у Тернополі, Івано-Франківську й Чернівцях[2].

Софія Чемерис, режисер-постановник фільму, так сказала про унікальність співачки:

« У Цісик був дуже рідкісний тембр — колоратурне сопрано. До того ж, вона вміла співати так званим «білим голосом» — це така своєрідна манера співу. Ажіотаж викликала кожна пісня з двох українських альбомів Квітки Цісик. Приміром, якщо взяти історію одного з героїв нашого фільму — Алекса Гутмахера. У 2006-му році він приїхав до Києва, і тут почув пісню «Черемшина» у виконанні Цісик. Її поставив у машині таксист-меломан, фанат Квітки. Алекса настільки вразив голос співачки, що коли він повернувся в Америку, то буквально присвятив своє життя пропаганді її творчості. При цьому він ніколи її не бачив і вони не були знайомі. Єдине, як потім виявилося, що в 1996 році він разом з нею лежав в одній онкологічній лікарні, але в різних відділеннях »

Співачка була в Україні тільки один раз — 1983 року, з мамою, таємно. На той час її пісні були заборонені на території Союзу.

Примітки

[ред.]