Перейти до вмісту

Пожежа на Вуглегірській ТЕС практично повністю її знищила

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

29 березня 2013

Вуглегірська ТЕС до пожежі

На Вуглегірській ТЕС у місті Світлодарську Донецької області в п'ятницю сталася пожежа. Вогнем повністю знищено чотири енергоблоки станції.

Повідомлення про спалах на Вуглегірській ТЕС надійшло в диспетчерську службу Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Донецькій області о 15:14:

« Наші співробітники виїхали за підвищеним номером виклику. Можу сказати, що 10 осіб виведені з небезпечної зони. Масштаби події визначаються, причини встановлюються »

За останніми даними одна людина загинула і п'ятеро постраждали, котрі госпіталізовані з опіками та отруєнням чадним газом. Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій у Донецькій області згодом повідомила:

« Станом на 21:59 пожежу локалізовано. Надалі пожежні підрозділи вживають заходів щодо повної ліквідації вогню. »

Як повідомив очевидець події, пожежі передував вибух котельно-турбінного цеху. «Спочатку вибухнув КТЦ, потім вогонь перекинувся на першу чергу ТЕC». Для гасіння пожежі залучені сили ДНС і пожежників таких міст Донецької області, як Дзержинськ, Горлівка, Дебальцеве і Донецьк, 40 одиниць основної та спеціальної техніки і 190 осіб особового складу.

Робота Вуглегірської ТЕС зупинена. Офіційні особи запевнили, що відключення електростанції не вплине на стабільність роботи Об'єднаної енергосистеми. Заступник міністра енергетики і вугільної промисловості Сергій Чех заявив що відключені потужності ТЕС будуть надолужені за рахунок введення резервних потужностей інших теплових електростанцій, а також за рахунок потужностей ГАЕС.

Вуглегірська теплова електростанція розташована в місті Світлодарськ Донецької області. Це найбільше енергогенеруюче підприємство на території Донецької області, встановлена потужність — 3600 МВт. Кількість енергоблоків — 7. Проектне паливо: енергоблоки 300 МВт — вугілля марки ГСШ з калорійністю 5000 ккал/кг; енергоблоки 800 МВт газ. Енергоблоки 800 МВт через дефіцит газомазутного палива знаходяться в стані довготривалого резерву з елементами консервації. Енергоблоки, що працювали на вугіллі практично повністю знищені пожежею.

Місто Світлодарськ (населення 12 тис. мешканців) було засноване в 1970 році як селище у зв'язку з будівництвом Вуглегірської ДРЕС. Статус міста отримало в 1992 році. Понад половина зайнятих в народному господарстві працювали на Вуглегірській електростанції та пов'язаних з нею підприємствах. В результаті пожежі у місті відключили опалення, холодну й гарячу воду. Через перевантаження мережі погано працює мобільний зв'язок. Місцеві жителі, хто має можливість, намагаються виїхати з міста.

Джерела[ред.]

. «Пожежа на Вуглегірській ТЕС знищила 4 енергоблоки, місто залишилося без тепла й води». ', . «На Донеччині сталася пожежа на ТЕС, очевидці повідомляють про вибух». ',