Перейти до вмісту

Реформу музичних шкіл вважають недоцільною

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
ДМШ №35, Київ, в приміщенні якої відбувалася нарада

13 лютого відбулася нарада Всеукраїнської ради директорів шкіл естетичного виховання. На засіданні обговорювались питання майбутнього шкіл естетичного виховання у світлі децентралізації, а також реформи, яку пропонує Міністерство культури України.

Під час наради особливу увагу було приділено обговоренню питань законодавчого закріплення позашкільної освіти, зокрема мистецької освіти, в проекті Закону України «Про освіту» (реєстр. № 3491-д), який готується Комітетом Верховної Ради України з питань науки і освіти до другого читання. Учасники заходу одностайно підтримали пропозицію щодо недоцільності заміни назви «Початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади (школи естетичного виховання: музичні, художні, хореографічні, театральні, хорові, мистецтв та інші)» на «дитячі мистецькі школи».

« Зміна назви наших закладів на «мистецькі школи», як це передбачено прикінцевими положеннями щойно прийнятого Закону, ніякого відношення до «реформування» не має, але може призвести до юридичного паралічу всієї системи шкіл естетичного виховання, значно погіршить соціальних захист педагогічних працівників. »

Критиці було піддано і пропозицію Міністра "пропонувати обидва типи початкової мистецької освіти - початкову професійну освіту для тих, хто збирається вступати до мистецьких освітніх закладів вищого рівня, та загальномистецьку підготовку для тих, хто просто прагне розвиватися". На думку присутніх призведе до девальвації і падіння якості початкової мистецької освіти.

Відповідні листи-звернення було відправлено до Міністра культури, а також до Комітету з питань науки і освіти Верховної ради України.

Джерела

[ред.]