«Молодь на Шляху до Європи» у Запоріжжі – проект успішно крокує містами

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

20-21 жовтня гостинні стіни Запорізької філії Європейського університету приймали учасників семінару на тему «ЄС» проекту ДемАльянсу «Молодь на Шляху до Європи».

Близько 100 студентів найбільших вузів області слухали лекції, задавали питання, дискутували та приймали участь у тренінгах, що всебічно розкривали питання інституційної структури, історії створення, та перспектив розвитку Європейського Союзу. Розроблена та вдосконалена на основі трирічного досвіду реалізації проекту програма семінару забезпечила максимальну увагу та активність учасників.

У якості експертів-лекторів на семінар були запрошені керівник секретаріату Комітету з питань європейської інтеграції Верховної Ради України Сергій Плотян та головний консультант цього комітету Леонід Кулаков. Організаційне забезпечення та тренінгову частину програми семінару втілював керівник проекту Анатолій Король, до якого прес-служба ДемАльянсу звернулася з коментарем.

"Учасники семінару у Запоріжжі, відверто кажучи, приємно здивували високим рівнем базових знань з цієї тематики. За історію цього проекту та й завдячуючи активній просвітницькій діяльності ДемАльянсу довелось бачити різні аудиторії учасників, кожна із своєю специфікою і в цьому контексті хочу відзначити молодь Запоріжжя, яка прийшла на наші семінари як 20, так і 21 жовтня. Їм не довелось пояснювати елементарні, базові поняття та принципи ЄС (що найчастіше є необхідним) учасники були готові і хотіли обговорювати набагато серйозніші концептуальні питання, пов'язані з грошово-кредитною політикою ЄС щодо країн кандидатів, новою конституційною угодою ЄС, міграційною політикою та іншими. Звичайно до цього були готові запрошені лектори тому учасники роз'їхались по домівках з десятками отриманих відповідей та інформацією до роздумів. Мені особисто буде приємно за місяць повернутись в цю область для, переконаний, не менш цікавого обговорення теми «НАТО».

Довідково:

В межах проекту «Молодь на шляху до Європи» у 2007 році відбуватимуться заходи у Вінницькій, Запорізькій, Кіровоградській областях та місті Києві. В 2006 році у межах проекту було проведено шість інформаційно-просвітницьких семінарів у Полтавській, Сумській та Херсонській областях, а також конференцію у місті Києві, а в 2005 році — міжнародну конференцію «Європейський вибір молоді» у Луцьку.

Нагадаємо, що на різних етапах реалізації проекту сприяли(ють): Міністерство у справах сім'ї, молоді та спорту, Міністерство Закордонних справ України, Міністерство оборони України, Комітет з питань європейської інтеграції Верховної Ради України, Посольство США в Україні, Посольство Словаччини в Україні, Державний департамент адаптації законодавства при Міністерстві Юстиції України, Представництво Європейської комісії в Україні, Міжнародний Фонд «Відродження», Проект «Цілі Розвитку Тисячоліття: Україна» Програми Розвитку Організації Об'єднаних Націй, Генеральний Штаб Збройних Сил України, Європейський Університет, Фонд «Ефективна демократія» та інші.

Джерела[ред.]

Стаття на сайті ВМГО Демократичний Альянс