Активісти ХДМУ подарували одеситам кульки, хороший настрій та ще одне свято!

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

9 травня 2007 р. на вулиці Дерибасівській пройшла акція присвячена дням Європи в Одесі. Головною метою акції було інформування населення міста про ще одне свято, що відзначається цього дня по всьому світу та про зв’язок дня перемоги і дня Європи, а також спробувати зламати негативний стереотип щодо таких інституцій як ЄС.

Активісти Одеського обласного осередку Християнсько-Демократичної молоді України роздавали перехожим кульки з символікою Євросоюзу, листівки з інформацією про мету заснування Євросоюзу та деякими відомостями про нього. Розповідали людям, чому 9 травня вважається Днем Європи.

Більше тисячі кульок та прапорців буквально „розлетілися” – від початку й до самого завершення заходу біля балону з гелієм стояла черга. Символіку й інформаційні матеріали брали всі, починаючи від дітей та закінчуючи поважними ветеранами з медалями. І ще довго після завершення акції до нас підходили люди й випрошували хоча б щось, та всі матеріали скінчились так швидко, що ми навіть собі нічого не залишили.

9 травня вважається Днем народження Європейського Союзу. Саме у цей день 1950 року міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман представив усьому світові своє бачення майбутнього єдиної Європи і ключ до миру та добробуту на континенті у той час, коли люди ще не відійшли від травм минулої війни.

Голова Одеського осередку ВМГО ХДМУ Олексій Чорний так пояснив причину проведення сьогоднішньої акції: ”Сьогодні ми вийшли сюди, щоб нагадати одеситам, яка велика роль в спокої на нашому континенті належить Європейському Союзу, що був створений задля мирного існування європейців та сталого розвитку наших країн... Насправді, українці знають дуже мало про такі інституції як Євросоюз та НАТО. В Україні існує багато міфів про ці організації, які або залишилися у спадок від Радянського Союзу, або навмисно поширюються деякими політичними партіями та організаціями, які з ними співпрацюють... нам, молоді, не подобається, коли вони задля перемоги у виборах чи інших дивідендів налаштовують наших співвітчизників проти цивілізованих європейських країн.”

Тому, наша організація вважає, що 9 травня не тільки день Великої Перемоги, але й день початку розбудови миру та добробуту на всьому Європейському континенті.

Нажаль, не всі оцінили наші зусилля – у самий розпал акції до нас підійшли якісь чоловіки й попросили згортатися, буцімто у нас немає дозволу (завіреного повідомлення до міськради їм виявилось мало). Вони навіть погрожували міліцією, проте наше знання законів виявилось сильнішим і акція була успішно продовжена.

Ще ми анонсували наш квест „Галопом по Європах”, що має відбутись 19 травня, чим зацікавили не одну групу молодих людей.

А найголовніше, що ми, як і хотіли, подарували й отримали самі масу задоволення!!!


Стаття на сайті ВМГО ХДМУ