Активістка ХДМУ взяла участь у семінарі Інтитуту Роберта Шумана «Залучення жінок в політичний процес»

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

5 березня в Будапешті розпочався перший семінар у рамках навчального курсу Інституту Роберта Шумана «Залучення жінок в політичний процес». Учасниками проекту були представники 15 країн Східного регіону Європи. Всі учасники є членами різних політичних угрупувань, партій, неурядових організацій. Я брала участь в цьому семінарі як член ВМГО «Християнсько-Демократична Молодь України».

Навчальний курс був розрахований на 5 днів плідної праці. Графік роботи був дуже напруженим. Кожного дня проводилися зустрічі з політичними діячами-жінками, які читали лекції і проводили тренінги для учасників семінару з метою вдосконалення набутих ними в процесі навчання навичок.

Цікава і плідна робота розпочалася вже з перших днів, коли Інститут Роберта Шумана запросив психолога з питань побудови успішної кар’єри Ану-Марію Варі, яка цілий день працювала з групою учасників, проводячи різні психологічні тренінги для того, щоб допомогти учасникам познайомитися один з одним, виховати в них командний дух для подальшої спільної плодотворної роботи.

Протягом навчального курсу учасники зустрічалися з видатними політиками. Президент Європейського Союзу Жінок (Австрія) Інгрід Тіші- Шедер прочитала лекцію «Вирішення гендерного питання в Європейському Союзі та поза його межами». Віце-президент Християнсько-Демократичної Жіночої Організації (Нідерланди) Герда Кемпен-Ван Домелєн проводила цікаві тренінги для набуття учасниками навичок корисних для них як для майбутніх політиків. Член Європейського Парламенту (Комітет з питань прав жінок та гендерної рівності) Едіт Бауер ознайомила учасників з основними стратегіями вирішення гендерного питання, які вдало використовуються в Європейському Союзі. Член шведського парламенту , президент Християнсько–демократичної організації жінок Дезирі Петрус Енгштрьом розповіла про діяльність своєї організації та шляхи подолання гендерної нерівності в шведському парламенті. Асоціативний директор Регіонального центру гендерної рівності (Хорватія) Марія-Анна Рукавіна Сіпетік проводила практичні заняття для закріплення та засвоєння попередньо пройденого матеріалу. У програму курсу, також, була включена прес-конференція з членами Європейського парламенту, які з радістю відповідали на запитання, ділилися своїм досвідом, давали слушні поради учасникам навчальної програми.

По закінченню робочого тижня був проведений мозковий штурм з метою з’ясування рівня засвоєння матеріалу групою. Всі учасники залишилися задоволеними, не дивлячись на втомленість після п’яти днів плідної праці (ми навіть не встигли побачити Будапешт, кожного дня з ранку до ночі проводилися заняття!). Але, вважаю, що отримані нами знання і досвід того варті, адже не кожного дня випадає можливість прийняти участь у навчальному семінарі такого рівня, де викладачами є члени Європейського Парламенту. Тому, всі учасники навчального тренінгу з нетерпінням чекають на наступний курс «Політичне Лідерство», який відбудеться у квітні цього року.

Я дуже хочу подякувати своїй організації «Християнсько-Демократичній Молоді України», яка делегувала мене для участі в цій програмі. Сподіваюся, здобутий мною досвід стане у нагоді у моїй подальшій професійній діяльності.

Настя Москалюк

Довідково:

Інститут Роберта Шумана був названий на честь відомого французького Християнсько-демократичного політика, який після другої світової війни, як Прем’єр-міністр і міністр закордонних справ Франції і пізніше як Президент Європейського Парламенту, боровся за об’єднання Європи в мирі і свободі. Роберта Шумана вважають одним з «батьків» Європейської інтеграції.

«Об’єднання Інституту Роберта Шумана за Розвиток Демократії у Центральній та Східній Європі» було засновано у 1995 році Європейським Союзом Християнських Демократів, Фундацією Роберта Шумана у Люксембурзі, Фундацією Європейських Досліджень, Європейською Народною Партією та національними партіями і організаціями як заміна «Християнсько-Демократичної Академії Центральної та Східної Європи».

Основними завданнями інституту є:

Просування ідеї Об’єднаної Європи;

Підтримка і заохочення процесів демократичних змін в країнах Центральної, Східної та Південно-Східної Європи на основі Європейських Християнсько-Демократичних цінностях;

Сприяння розвитку громадянського суспільства в країнах Центральної, Східної та Південно-Східної Європи;

Полегшення обміном інформації і контактами між Європейським Союзом, країнами що приєднуються та такими, що не є членами Європейського Союзу;

Допомога в підготовці правлячих або опозиційних партій-партнерів в країнах Центральної, Східної та Південно-Східної Європи до їх політичної діяльності;

Створення і діяльність центру документації для обслуговування більш ефективного обміну інформації серед різних організацій в середині родини Європейської Народної Партії.

23 жовтня 2006 року в Страсбурзі Міжнародне Правління Об’єднання «Інститут Роберта Шумана» задовольнило заявку ХДМУ та, таким чином, прийняло рішення надати статус повноправного члена цієї організації Християнсько-демократичній молоді України.

Варто зазначити, що ХДМУ стала єдиною національною молодіжною організацією в Європі та єдиним представником України, що має членство в цьому об’єднанні.


Стаття на сайті ВМГО ХДМУ