Відкриття вчених говорить, що активісти ДемАльянсу щасливіші за людей з "лівих" організацій :)

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

Вчені, які опрацювали тисячі анкет, що надійшли з 70 країн, встановили, що соціалісти менше задоволені життям, ніж інші.

Виходить, що задоволеність життям - це питання політичної орієнтації, пише Spiegel. Соціал-демократи Німеччини вже давно забули, що таке щастя. Опитування громадської думки не на їх користь, лаври в уряді пожинає переважно ХДС, а по-справжньому харизматичного кандидата на посаду канцлера не спостерігається.

Однак сумний настрій, у якому перебувають багато членів СДПН, зовсім не випадковість, зробили висновок вчені, проаналізувавши дані, отримані від тисяч опитаних з 70 країн. Їхній висновок: суб’єктивне відчуття щастя індивідуумом однозначно пов’язане з його політичними переконаннями.

Масштабне дослідження, проведене Христіаном Бьєрнсковом разом із двома колегами в Інституті економіки Аархуса, свідчить: чим лівіших поглядів дотримується та чи інша людина, тим вона нещасніша. І навпаки.

У своєму дослідженні група вчених використовувала дані соціологічного проекту World Value Survey, що містить відповіді 90 тисяч осіб на 400 питань. Зокрема, про політичну позицію, довіру до інших людей, задоволеність власним життям, ставлення до релігії та до корупції.

"Як правило, люди тим більше незадоволені і нещасливі, чим лівіші їхні політичні погляди. Звичайно, ми припустили, що це може бути пов’язано з їхнім прибутком та матеріальним добробутом", - зізнався Бьєрнсков. Вивчені були і матеріальні фактори, але з’ясувалося, що ця гіпотеза помилкова. "Виявилося, що невдоволення сильно пов’язане з розумінням справедливості", - пояснив датський вчений.

"Щасливий має свої нюанси" - гроші

Під словом справедливість дослідники щастя розуміють суб’єктивний погляд на суспільну систему. І тут, як стверджує Бьєрнсков, на те, щоб почувати себе щасливим, впливає, зокрема, відчуття справедливості або несправедливості при розподілі суспільних багатств.

Однак Аксель Дреер зі Швейцарського технічного інституту (ЕТН) у Цюріху звертає увагу на мовні проблеми проекту World Value Survey. Коли випробуваним за шкалою від 1 до 10 пропонується визначити, наскільки вони щасливі, то відповіді, отримані з різних країн, необов’язково збігаються, тому що в різних мовах слово щасливий має свої нюанси. При питанні про особисту задоволеність ці мовні розходження не такі значні.

Дослідження показало, що в середньому люди лівих переконань менше задоволені життям, ніж консерватори, що у всіх 70 країнах фактично підтверджує давно сформований стереотип щодо лівого і правого політичного табору, повідомили недавно вчені на конференції Міжнародної асоціації вивчення економічної психології. Нерівність у доходах і статусі здаються лівим такою великою проблемою, що це робить їх нещасливими навіть в особистому житті.

Навіть якщо людина з яскраво вираженими лівими поглядами користується повагою в суспільстві і має матеріальний статок, все одно в різниці між бідністю і багатством він бачить індикатор того, що суспільство, яке його оточує, у чомусь неправильне і несправедливе. Це чітко відображається на особистому сприйнятті задоволеності життям, пишуть вчені в науковому журналі Social Choices and Welfare.

У жінок ліва орієнтація виражена яскравіше

Навпаки, люди буржуазно-консервативних поглядів зазвичай дотримуються тієї точки зору, що ретельність у роботі, талант і надбані навички вимагають винагороди, тому людина, яка володіє такими якостями, повинна бути багатшою за інших. "У нерівності, яку хочуть усунути соціалісти, люди правої орієнтації бачать доказ динамічності та справедливості суспільної системи", - вважає Бьєрнсков.

Цікаво, що, приміром, у Данії, класичній державі загального благоденства, при порівнянні з іншими країнами світу розходження між багатими та бідними відносно невеликі. "Звідси розбіжності за шкалою щастя між датськими лівими і правими досить невеликі", - говорить він. Але, проте, розбіжності в сприйнятті задоволеності власним життям між лівими та правими існують - навіть у Данії. І в цьому немає жодних сумнівів.

Крім того, дослідження виявило, що у всіх 70 країнах жінки сильніше реагують на нерівність у суспільстві, ніж чоловіки, іншими словами, у них ліва орієнтація виражена більше, стверджує Бьєрнсков.

На питання, чи не є стан хронічної незадоволеності платою за ліву політичну орієнтацію, Бьєрнсков відповідає іншим питанням: "Що первинно, яйце чи курка?". Іншими словами, чи є суб’єктивне невдоволення наслідком лівих поглядів чи воно їх породжує? Питання, відповідь на яке вченим потрібно пошукати.

Стаття на сайті ВМГО Демократичний Альянс