Від Червоноармійської до Великої Васильківської 17 років

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Wikipedia
Wikipedia
У Вікіпедії є окрема стаття на цю тематику:

2 грудня 2014

2 грудня 2014 року в газеті «Хрещатик» оприлюднене рішення Київради № 373/373 «Про повернення історичних назв та перейменування вулиць, площ, провулків у місті Києві», прийняте 13 листопада. Згідно з цим рішенням у Києві перейменовано 8 вулиць, площу і провулок. У тому числі вулиці Горького, Червоноармійську та провулок Чекістів. Таким чином поставлено крапку у 17-річній епопеї з перейменуванням вулиці Червоноармійської, яка весь цей час фактично носила подвійну назву.

Ще 20 листопада 1997 року депутатами Київради було прийняте рішення «Про повернення деяких історичних назв та перейменування на відзнаку 80-річчя пам'ятних подій Української революції 1917–1920 років», яке передбачало, зокрема, перейменування вулиці Червоноармійської на Велику Васильківську, провулка Чекістів на провулок Костя Гордієнка. Проте цей документ був підписаний звичайним депутатом міської ради Грабаром, а не, як цього вимагає законодавство, Київським міським головою, не був належним чином оприлюднений і таким чином не набрав чинності. Проте з того часу вулицю Червоноармійську часто називали Великою Васильківською, паралельно вживалися обидві назви, іноді навіть в одному документі чи переліку адрес.

23 вересня 2005 року комісія з найменувань та пам'ятних знаків виконавчого органу Київської міської ради прийняла рішення про підтримання пропозиції про перейменування Червоноармійської вулиці на Велику Васильківську. Однак рішення Київради з цього питання не було прийнято, тобто фактично перейменування не відбулося.

У листопаді 2011 року до Київради знову було внесено проект повернення Червоноармійській вулиці історичної назви Велика Васильківська, проте він не був підтриманий депутатами Київської міської ради.

І лише після обрання депутатів нового скликання Київради, в листопаді 2014 року нарешті було прийнято рішення про перейменування Червоноармійської, а також і провулку Чекістів. Проте ще не всі вулиці, згадані у документі від 20 листопада 1997 року, перейменовані — вулиці Артема та Баумана досі носять старі назви.

Список вулиць, перейменованих 13 листопада 2014 року:

  • Анищенка — на Левандовську,
  • Вєтрова — на Назарівську,
  • Воровського (Шевченківський район) — на Бульварно-Кудрявську,
  • Горького (Голосіївський район) — на Антоновича,
  • Димитрова (Голосіївський район) — на Ділову,
  • Андрія Іванова — на Бутишев провулок,
  • Івана Клименка на Преображенську,
  • Червоноармійська (Голосіївський, Печерський і Шевченківський райони) — на Велику Васильківську,
  • провулок Чекістів — на провулок Костя Гордієнка,
  • площа Фрунзе — на Петропавлівську площу.

Джерела[ред.]