Віктор Андрусів: Конституція – це структура політичної системи

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

Директор Інституту ДемАльянсу ім. Р. Шумана Віктор Андрусів взяв участь у круглому столі на тему «Яка реформа потрібна українській Конституції?». Круглий стіл проводився коаліцією неурядових організацій, серед яких було чимало експертних організацій.

В рамках роботи круглого столу була презентована «Зелена книга української конституційної реформи», в якій проаналізовано найбільші проблеми сучасної Конституції та можливі шляхи прийняття нової. Учасники круглого столу – відомі політологи та експерти, обговорили сучасний стан політики та перспективи вирішення конституційних реформ. Відбулася жвава дискусія щодо участі в розробці проекту нової Конституції сучасних політиків, оскільки одна частина учасників наполягала на необхідності відмежування представників політичних сил від конституційного процесу, тоді як інші вважали, що це неможливо.

Активну участь в обговоренні взяв і Віктор Андрусів. Торкаючись проблем тексту нової Конституції він зазначив: «Не треба забувати, що Конституція – це не просто текст, це структура політичної системи. Тому говорячи про нову Конституцію мені б хотілось, щоб ми говорили не про проблеми старої, а про основи нової політичної системи, яка звичайно врахує негативний досвід попередньої».

Стаття на сайті ВМГО Демократичний Альянс