В Європі прийнята резолюція шодо дострокових виборів в Україні

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

З 6 по 9 вересня у столиці Хорватії Загребі відбулись семінар та засідання Ради Молоді Європейської Народної Партії (YEPP). Тема семінару одна з найактуальніших світових проблем – Глобальне Потепління, в свою чергу основна тема дискусій на засіданні Ради YEPP політична ситуація в Україні.

Семінар вітальним словом урочисто відкрив прем’єр міністр Хорватії Доктор Іво Санадер (Dr. Ivo Sanader). Лідер правлячої Демократичної Партії у своїй промові часто торкався питань Євроінтеграційних процесів на Балканах та перспектив розширення Європейського Союзу.

З презентаціями останніх досліджень світових змін клімату виступили міністр навколишнього середовища Хорватії, ряд академіків та інші провідні Хорватські вчені у цій сфері. Результатом обговорення проблем глобального потепління країнами – членами YEPP став підсумковий документ семінару «Глобальні зміни клімату», який було ратифіковано днем пізніше на Засіданні Ради Молоді Європейської Народної Партії.

У документі зокрема наголошується на необхідності підвищення консолідації зусиль європейських політиків навколо проблеми викидів забруднюючих речовин в атмосферу та «…продовження посиленого діалогу з розвиненими країнами, які все ще утримуються від ратифікації Кіотського Протоколу, з метою досягнення загальносвітового консенсусу та співробітництва у цій важливій сфері». Серед стратегічних завдань європейської політики зазначається зменшення на 30% шкідливих викидів в атмосферу та збільшення частки використання поновлюваних енергетичних джерел на 20% вже до 2020 року а також 60-80 відсоткове зменшення забруднення атмосфери до 2050 року. При цьому вкрай важливо максимально інтенсивно розвивати екологічно чисті та енергозберігаючі технологій.

Однією з головних тем засідання Ради YEPP стали вересневі парламентські вибори в Україні. За ініціативи Демократичного Альянсу та підтримки другого представника України в цій організації «Молодого Руху», а також Молодих Демократів Грузії та Молодих Християнських Демократів Литви на розгляд Ради була винесена резолюція «Щодо дострокових парламентських виборів в Україні». В результаті тривалих дискусій та пошуку спільної позиції серед країн членів YEPP, остаточний варіант резолюції був проголосований з 100% підтримкою.

Консолідована позиція молодіжних представників найпотужнішої політичної сили Європи засвідчує крайню необхідність проведення дострокових виборів в Україні у чесний, демократичний та прозорий спосіб, забезпечення сприятливих умов для роботи спостерігачів та дотримання політичними партіями чинного законодавства і принципів чесної конкуренції. У резолюції наголошується про неприпустимість використання політичними силами акцій громадської непокори з метою ревізії результатів виборів у разі визнання їх дійсними світовою спільнотою. Цим документ YEPP також закликає Європейський Союз здійснювати уважний моніторинг дострокових виборів 2007 та сприяти процесу пошуку компромісу між політичними силами в Україні.

Резолюція свідчить про значну увагу Європейців до політичних процесів в Україні розуміння складності ситуації, та зацікавленість у мирному і ефективному розв’язанні політичної кризи в державі.

За коментарем ми звернулись до Міжнародного Секретаря Демократичного Альянсу Анатолія Короля: «Ми задоволені прийнятою резолюцією, не дивлячись на непростий процес узгодження остаточного варіанту у резолюції відображені всі найважливіші позиції, що закладались нами при її підготовці. Причетні до масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року політики зараз обіймають високі державні посади, це складає небезпеку демократичності та прозорості позачергових виборів. Ставки є надзвичайно високими і об’єктивне відображення волі українського народу на цих виборах має ключове значення для мирного вирішення тривалого політичного протистояння. Одним з індикаторів чесності виборів має стати визнання їх демократичною міжнародною спільнотою і у цьому разі спроби не визнавати їх результати, та використовувати соціальну напругу, акції масової непокори з метою ревізії їх результатів є абсолютно неприпустимими з точки зору наших Європейських сусідів, і я б додав злочинним по відношенню до українського народу. У цьому на мою думку полягає суть резолюції, прийнятої, що важливо, молодіжним крилом визначальної політичної сили Європи - Європейської Народної Партії.»

Третім документом прийнятим на вересневому засіданні Ради YEPP була термінова резолюція «Щодо літніх пожеж». Серед постраждалих від жахливих пожеж літа 2007року країн зазначена і Україна. Серед вимог до ЄС резолюція закликає Європейську Раду переглянути правила аплікації на EU Solidarity Fund з метою зробити його більш доступним, та пропонує Європейській Комісії створити фонд порятунку для країн постраждалих від природних катастроф.


Стаття на сайті ВМГО Демократичний Альянс