В Одесу, на свято до дітей, завітав Святий Миколай

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

19 грудня в Центрі української культури відбулося довгоочікуване святкування дня Святого Миколая. Майже 2 місяці молодь з одеського осередку «Демократичного Альянсу» готувалася до проведення цього свята. В залі було більш як 120 дітей з багатодітних сімей Одеси. Ми приготували для них святкову програму: виставу за участю Святого Миколая, янголів та чорта, пісні, українські та ірландські танці, а також показ різдвяного мультфільма. Між виступами для дітей проходила вікторина з призами від наших спонсорів: магазину «Подарунок», Магазину «Розвиваючі ігри» та фірми канцтоварів «Сіті – Трейд». Багато щастя подарували дітям і м’які іграшки, які передала під час акції «Миколай збирає подарунки» кореспондент 5 каналу Галина Теделурі.

Свято пройшло феєрично, діти не скупилися на оплески, а посмішки на дитячих обличчях створювали додаткове освітлення нашої зали. По закінченню концертної програми Святий Миколай разом з янголами дарував кожній дитині подарунки. Треба було бачити, як блищали їх очі, коли вони отримували подарунки, яким заздрили навіть дорослі. Ми звозили ці подарунки з різних частин України. З Києва до дітей приїхали шикарні ігри ерудит, українською мовою, які в одеських магазинах коштують по 80 гривень, в Харкові ми замовили великі кольорові книжки «Азбука дитячого дозвілля» з серії «Енциклопедія для маленьких вундеркіндів. Солодкі подарунки робили власноруч: на складі «Рошен – Юг» закупили 46 килограм різних цукерок, 6 різновидів батончиків і шоколад, окремо купили мандарини, і ввечері перед святом зробили справжню фабрику Святого Миколая – всі ці солодощі ми розкладали по 156 чобіточкам з червоного флісу з вишивкою під золото.

По закінченню вистави всі залишилися дуже задоволені, волонтери «ДемАльянсу» тимчасово перетворилися на дітей, бігали по залу, візжали як поросята і поздоровляли друг друга з успіхом (побачивши це, директор Центру української культури сказала, сподіваємось, що це жарт, що приміщення ми більше не отримаємоJ).

Ввечері м зробили ще одне маленьке свято – роздали солодощі, що залишилися, і декілька ігор «Ерудит» та шахи вихованцям дитячого притулку «Світлий Дім», де нас зустріли діти, для яких саме ми стали Святими Миколаями…

Хочеться подякувати всім, чиїми зусиллями наша мрія про свято на день святого Миколая стала реальністю:

Шеренговій Софії Євгенівні, представникові «Інтелектуального форуму Україна – ХХІ століття», за підтримку проведення Школи Молодого Лідера «ТАКі ДА» на якій народилася ідея свята, за те, що знайшла нам спонсора, домовилася про приміщення для репетицій і виступу, допомогла організувати концертну програму.

Жуковій Надії Степанівні, яка власноруч пошила нам всі капелюхи, шалики, мішечки і окремий витвір мистецтва – костюм Святого Миколая (з обалденними червоними шароварами) в рекордно короткі строки.

Адміністрації ООО «Промринок 7 км» за фінансову підтримку акції «Миколай збирає подарунки».

Спонсорам, що надали подарунки для найактивніших волонтерів: гірськолижному комплексу «Ялинка» та Російському драматичному театру.

Спонсорам, які надали подарунки для вікторин: магазину «Подарунок» (вул. Катерининська), магазину «Розвиваючі ігри» (Жуковського 24), магазин «Канцтовари» (Успенская 54), Галині Тедалурі.

Одеському обласному центру української культури за надане приміщення і допомогу в організації виступу.

Сидоренко Андрію, який не зважаючи на звітній період в Організації об’їздив пів Києва, щоб купити і передати нам ігри.

Дольник Галині Олексіївні, що в рекордно короткі строки замовила для нас книжки з видавництва в Харкові

Конопляниковій Катерині, яка домовилася про приміщення «Виходу».

Володимиру, директору арт-клубу «Вихід», який допоміг все організувати, окрема подяка за допомогу в організації презентації.

Жені Лук’янюк, солістці музичного гурту «Барви», яка не тільки погодилася безкоштовно виступити на заході в «Виході», але й організувала дуже гарну програму з виступами українських гуртів та сольних виступів.

Гуртам «Барви» та «Безпека», Степану Чигінцеву та Георгію Матвіїу за виступ в «Виході»

Чайкову Максиму а також всім учасникам фаер-шоу, за теплий виступ;

Фонду «Злата-Лада» за приміщення, які вони нам надали, і в якому волонтери рятувалися від холоду і сушили ноги.

Лєвих Людмилі, представнику громадської організації «Наші Діти» за люб'язно надане приміщення, в якому ми збиралися під час підготовки акції та за обладнання для показу фільму в залі.

Пакіну Сергію – який як бетмен з’являвся на своїй Мазді коли нам потрібно було шось кудись везти в останню хвилину, а також за організацію гелію для кульок.

Волковій Людмилі Йосипівні за поради в організації заходу а також за контакти волонтерів з Педагогічного університету.

Косумовій Сабіні та Несторенко Оксані за волонтерів з педагогічного університету

Сайковській Олені за розсилку по волонтерам з Одеського національного університету.

Отцю Олександру з «Світлого дому» за поради і підтримку.

Типографії «Апрель», в якій нам розрізали наліпки, які ми виготовили з порушенням методики і жодна фірма не бралася зробити це навіть за гроші

Фольклорній студії «Джерело» та гурту ірландських танців, за виступ в Центрі української культури.

Ковалю Ярославу Іллічу, який періодично пересував нас по місту разом з нашим обладнанням.

Для того, щоб зібрати подарунки для дітей «ДемАльянс» проводив в центрі Одеси акцію «Миколай збирає подарунки». 52 волонтери зібрали на подарунки дітям 7857,96 гр, ще 500 гривень було зібрано під час благодійного аукціону. Разом на подарунки дітям молодь зібрала 8357, 96 гр. Друкуємо звіт по використанню зібраних коштів:

Всім дітям, які прийшли на свято ми дарували по чобіточку, всередині якого були солодощі та мандаринка. Ми виготовили 156 подарунків:

- чобітки 156шт х 2,5гр = 390 гр.

- солодощі (46 кілограмів цукерок + батончики та шоколад) – 1542 гр.

- доставка солодощів – 62 гр.

- 32 кг. мандаринів – 255 гр.

- Доставка мандаринів – 20 гр.

Разом: 2269 гр.

Крім цього кожна дитина могла отримати на вибір або книжку «Азбука дитячого дозвілля» з серії «енциклопедія маленьких вундеркіндів» або гру «Ерудит» фірми «Мальвіна». Ті родини від яких прийшли 2 і більше дітей отримували і книжку і гру:

- 75 книжок х 30 гр. = 2250 гр.

- доставка книжок з видавництва в Харкові потягом – 80 гр.

- 75 ігор х 32,8 гр. - 2459, 7 гр.

- доставка ігор з Києва «Автолюксом» - 100 гр.

- доставка машиною з «Автолюкса» до Центру української культури – 30 гр.

Разом: 4919,7 гр

Також ми витратили 30 гривень на те, щоб доставити солодкі подарунки та обладнання до Центру української культури.

Разом на організацію свята для дітей ми витратили 7218, 7 гр.

На балансі у нас залишилося 1139, 26 гр., які ми витратимо на організацію Різдвяних свят, а також ми маємо ще роздрукувати фотографії для дітей, які фотографувалися з Святим Миколаєм.

Проект «День Святого Миколая» завершено. «Король умер. Даздравствует король». Попереду Різдвяні свята.


Стаття на сайті ВМГО Демократичний Альянс